Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Pět pater za půl minuty

Ve středu 14. května byl na radnici Den otevřených dveří. Spousta dětí ze škol a dalších zájemců se zúčastnilo prohlídky budovy s průvodcem, přišli si pro pamětní razítko nebo kalendářík a propisku. V podvečer se někteří zúčastnili besedy se starostou.

Velkým oživením dne byl odpolední Radniční běh do schodů. Zúčastnilo se ho celkem 36 běžců, většinou  reprezentantů místních škol Brdičkova, Janského, Mezi Školami, Mládí, prof. O. Chlupa a Trávníčkova. Běželo se ve dvojicích po dvou schodištích z přízemí do 5. patra. Po srovnání dosažených časů byli vyhodnoceni vítězové – v kategorii kluků zvítězil Josef Staněk z FZŠ prof. Otokara Chlupa časem 29,43 sekundy. Mezi děvčaty byla nejrychlejší Karolína Štoblová z Gymnázia Kavalírka s časem 36,03 sekundy. Zvlášť byli hodnoceni hosté z atletického oddílu TJ Stodůlky – rekord schodiště 28,88 sekundy vytvořil Jan Pokorný. Veterán a časoměřič Jarda Matýsek si trasu zaběhl za pěkných 39,78 sekundy. Vítězové dětských kategorií převzali z rukou starosty Davida Vodrážky ovocný dort, nejlepší atlet obdržel vítězný věnec z buřtů. Všichni účastníci dostali v cíli diplom za účast, nápoj a symbol radnice – laskonku.