Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Rekord schodiště nebyl pokořen

Ve středu 13. května byl na radnici městské části na Slunečním náměstí Den otevřených dveří. Zájemci měli možnost nahlédnout do obřadní síně, zasedací místnosti rady i kanceláře starosty. Zájem bývá vždy zejména o procházku po ochozu v 5. patře s výhledem na náměstí a Centrální park. V rámci dne uspořádala městská část druhý Radniční běh do schodů, kterého se zúčastnilo 35 žáků druhého stupně ze sedmi místních základních škol a čtyři dospělí sportovci z SK Aktis. Běžcům popřál úspěch starosta David Vodrážka. V kategorii kluků zvítězil stejně jako v loňském roce Josef Staněk z FZŠ prof. Otokara Chlupa časem 30,00 s. Mezi děvčaty byla nejlepší Michaela Farabauerová z téže školy s časem 34,28 s. Z atletů byl nejrychlejší Petr Jindřich, který doběhl v čase 32,18 s. Loňský rekord schodiště (28,88 s.), který vytvořil Jan Pokorný z atletického oddílu TJ Stodůlky, zůstal zatím nepokořen. Vítězové žákovských kategorií obdrželi z rukou tajemnice úřadu Kateřiny Černé dorty, nejlepší atlet získal věnec buřtů, o druhý se v rámci ženské kategorie musely podělit jeho oddílové kolegyně Nikol Flašarová a Kateřina Jindřichová, protože u jejich hezkého výkonu selhala časomíra. Všichni běžci dostali diplom a vrchařskou prémii – horalku. Nejlepší zpráva je, že se nikdo nezranil a že se akce líbila. Tak zase za rok.