Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Lužinští bojovali statečně

Extraligoví hokejbalisté Kert Parku Praha sehráli 30. dubna utkání ve čtvrtfinále play-off. Stejně jako v loňském roce jim bylo soupeřem  kladenské mužstvo Alpiq. Sérii na tři vítězné zápasy zahájili Pražané na Kladně. Ve dvou velmi vyrovnaných utkáních se štěstí přiklonilo k domácímu týmu, a tak se série za stavu 2:0 pro kladenské stěhovala na Lužiny. Zde čekala domácí velká premiéra. Poprvé v historii lužinského klubu přenášel utkání v přímém přenosu sportovní program České televize. Tento hokejbalový svátek si nenechalo ujít bezmála tři sta diváků, kteří vytvořili v hokejbalovém areálu „žluté peklo“ po vzoru NHL a po celý zápas hnali Pražany kupředu. V první části utkání bylo aktivnější Kladno a ve třetí třetině zvýšilo na 3:1. Lužinští však předvedli velkou vůli a chuť na vítězství a když minutu a půl před koncem základní hrací doby domácí Tomáš Wróbel vyrovnával, na tribuně vypukla euforie. V prodloužení byli Pražané „nakopnutí“ vyrovnávací brankou lepší a bylo jich plné hřiště. Vytvořili si několik šancí, avšak ani jednu se jim nepodařilo přetavit v gól. O osudu utkání musely rozhodnout nájezdy. V těch byli nakonec úspěšnější kladenští, a tak sezona pro extraligové hokejbalisty Kert Parku bohužel skončila.