Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Stříbro pro stodůlecký basket

Na mistrovství České republiky starších žákyň (ročník narození 2001) hráčky BA Sparta titul mistra České republiky neobhájily, ale chyběl jen kousek. BA Sparta Praha dosáhla letos, stejně jako v loňském roce, mnoha republikových úspěchů – 1. místo v kategorii Juniorek, 2. místo v kategorii Kadetek, 2. místo v kategorii nejmladší minižáci mix a vítězství na Festivalu starších minižákyň. Na mistrovství ČR starších žákyň si naše hráčky v základní části vybojovaly pořadatelství finálového turnaje ve dnech 28. 4. – 1. 5. Nově zrekonstruovaná hala v Kuncově ulici ve Stodůlkách byla více než důstojným místem pro tuto mimořádnou akci. Čtyři dny sportovních soubojů pod basketbalovými koši přinesly vítězství klubu BK Žabiny Brno. Naše hráčky ale ve finále prohrály jen o 4 body a určitě si zaslouží chválu za předvedené výkony. Závěrečného ceremoniálu se účastnil jako čestný host starosta David Vodrážka, který pak předával medaile a ceny společně s vicemistryní Evropy v kategorii U16 Julií Reisingerovou. Musíme dodat, že domácí BA Sparta kromě druhého místa měla také nejužitečnější hráčku turnaje Sáru Gallasovou a dvě hráčky (Terezu Halátkovou a Hanu Kolegarovou) v nejlepší turnajové pětce. Děkujeme všem, kdo nám umožnili uspořádání této akce (Praze 13, sponzorům, ČBF, dobrovolníkům z řad rodičů a hráčů) za podporu v naší sportovní činnosti.