Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

HC Kert Park Praha vybojoval zlatý hattrick

Extraligový hokejbalový tým HC Kert Park Praha trenéra Davida Kuny, v jehož řadách je také několik reprezentantů, se potřetí za sebou probojoval do finále play-off nejvyšší tuzemské hokejbalové soutěže. Jeho finálovým soupeřem bylo mužstvo HBC Alpiq Kladno. První dvě utkání se odehrála v Praze na Lužinách za přítomnosti televizních kamer i starosty Davida Vodrážky. Lužinští hokejbalisté k zlatému hattricku našlápli velmi slibně. V sérii hrané na tři vítězná utkání totiž dokázali v obou dvou zvítězit. Ale bylo to pořádné drama, protože oba zápasy šly do prodloužení a skončily shodným výsledkem 4:3. V prvním vstřelil vítězný gól kapitán Kert Parku Tomáš Wróbel, ve druhém přesně mířil Dalimil Zvonek. Kert Park si tak do Kladna vezl slibné vedení v sérii 2:0 a k zisku mistrovského titulu mu chybělo už jen jediné vítězství.

Sobotní zápas na Kladně se zásluhou obou týmů nesl od prvního hvizdu rozhodčího v ofenzivním rytmu. Jen díky skvělému výkonu obou brankářů skončila první třetina 0:0. Ve druhé třetině padla v přesilovce jediná branka. Střelcem byl lužinský Tomáš Fejfar a dá se říci, že jeho gól byl gólem zlatým. Kladenští hokejbalisté se sice snažili zvrátit pro ně nepříznivé skóre, ale až do konce zápasu jim stál v cestě neprůstřelný brankář Petr Mikl. V samém závěru utkání ještě odvolali brankáře a Martin Kruček tak střelou do prázdné branky pojistil vedení na konečných 0:2. Závěrečná siréna ukončila finálovou sérii jasným vítězstvím hokejbalistů Kert Park Praha, kteří zdolali HBC Alpiq Kladno 3:0 a potřetí v řadě se stali mistry České republiky.