Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Dvě zlaté pro Martina

Karatista Martin Sláma z Prahy 13, o kterém jsme ve STOPu již několikrát psali, dosáhl dalšího skvělého vítězství na VI. Mezinárodním mistrovství republiky České asociace budo karate, které se konalo 8. 11. v hale na Lužinách. Turnaje se zúčastnilo 377 závodníků ze 48 klubů z Anglie, České republiky, Dánska, Gruzie, Itálie, Malty, Německa, Rumunska, Ruska a Slovenska. Martin Sláma získal v Kategorii kata masters 36 – 45 let mistrovský titul.

Ve dnech 5. – 6. 12. se výprava 11 závodníků zúčastnila prestižního turnaje 6th WUKF European karate champions cup, který se konal v Cluj-Napoca v Rumunsku. V turnaji startovalo bezmála 700 závodníků ze 17 zemí. Závodníci z České republiky přivezli domů celkem 7 cenných kovů (3 – 2 – 2). Martin Sláma startoval v kata Masters 36 – 45 let, kde opět vybojoval mistrovský titul (na snímku na stupních vítězů je s Aleksandrem Donskim ze Srbska a Christianem Henschlem z Německa). Tím se nominoval do kata Masters Best of the Best, kam automaticky postoupili všichni na 1. a 2. místě v Masters kategoriích. O trofej pro vítěze bojovali příslušníci ze 6 zemí – ČR, Polska, Srbka, Anglie, Skotska a Dánska. Tam Martinovi jen o 0,2 bodu unikla zlatá medaile a umístil se tak na druhém místě za závodníkem Jaroslavem Adamskim z Polska.