Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Třebonické hry tentokrát v Centrálním parku

Přestože se letos kvůli opravě rybníka výjimečně nesoutěžilo v Třebonicích, ale u horní retenční nádrže v Centrálním parku, počet i pořadí pěti ošemetných disciplín 14. ročníku Třebonických letních her byl zachován. Po předání ohně na radnici bohyní Athénou Yvetou Kvapilovou místostarostovi Davidu Zelenému, pak z ručky do ručky štafetě běžců a slavnostním zapálení neochotných plamenů starostou Davidem Vodrážkou následoval slalomový transport na kolečku, řezání klády současně s rozšroubováním šroubů, přechod vratké lávky nad hlubinou, záchrana tonoucího z kánoe a pití piva či limonády na čas.

Zúčastnilo se pět tříčlenných družstev, z nichž po lítém boji vystoupila na stupně vítězů tři nejlepší. Na třetím místě tým Městské policie, na místě druhém Harojuku a zlatou příčku vybojoval Alfa Team. Vítězové byli ověnčeni slávou a věcnými cenami, všechna družstva získala diplom a hrnky s logem Třebonických letních her 2014. A jaké to letos bylo? Všichni souhlasili s tím, že strávili sobotu 23. srpna v činorodém ruchu.