Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Pétanque u nás zapustil kořeny

V úterý 15. září bylo na zahradě Domu sociálních služeb Lukáš pořádně živo. V rámci Festivalu volného času Prahy 13 se tam konal už třetí ročník turnaje v pétanque o Pohár starosty Davida Vodrážky a o zvláštní cenu zástupce starosty pro sociální oblast Pavla Jaroše. Turnaj uspořádala městská část ve spolupráci s občanským sdružením Pétanque pro vás a Střediskem sociálních služeb Prahy 13. Soutěžilo dvanáct tříčlenných družstev – čtyři z Prahy 13, tři z Prahy 17, po jednom z Prahy 1 a Prahy 6 a tři družstva zaměstnanců Lukáše. Pierre de Coubertin kdysi řekl, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. To se ale účastníků turnaje určitě netýkalo. Jejich touha po co nejlepším umístění byla patrná z každého hodu koulí. Putovní pohár vybojoval tým Lukáš 1, druhé místo obsadilo družstvo Lukáš 2, třetí příčka patřila Triu z Prahy 17. Ve speciální soutěži jednotlivců – hodu koulí do vymezeného cíle – si nejlépe vedla paní Jarka z Prahy 6. Těsně za ní skončily Dana a Janička z Prahy 13. Ceny vítězům předal zástupce starosty Pavel Jaroš. Naše hráče, kterých se pravidelně schází a trénuje 10 – 15, čekalo v září semifinále Ligy pétanque pro seniory a další turnaje a soutěže po celé Praze. Máte-li zájem přidat se k tréninkům, získáte potřebné informace na www.petanque-pro-vas.com nebo v Lukáši.