Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Extraliga má svého letošního krále

Sobota 16. června se do kroniky HC Kert Park Praha zapsala zlatým písmem. Po pátém finálovém boji, který přinesl atraktivní podívanou, stálo na světelné tabuli skóre 5:1, což znamenalo, že se naši hokejbalisté, stejně jako minulý rok, stali mistry republiky.

„Utkání jednoznačně splňovalo parametry rozhodujícího zápasu finále,“ řekl předseda klubu a trenér David Kuna. „Ačkoli výsledek vypadá pro Pardubice poněkud děsivě, rozhodně nebyly horším týmem a kluci to fakt neměli jednoduché. Začali dobře a vedli – skóre zápasu otevřel Petr Danko, ale po druhé siréně byl stav nerozhodný 1:1. K tomu jsme ještě v závěru druhé třetiny vyfasovali pětiminutový trest, takže do poslední patnáctiminutovky jsme nastupovali se zbytkem trestu. To byla samozřejmě šance pro Pardubice, ale naštěstí všechno dopadlo jinak. Martin Kruček ve vlastním oslabení dal velice důležitou branku a bylo to 2:1. Příznivé skóre ještě vylepšil na 3:1, čtvrtý gól pak přidal nejlepší střelec play off Tomáš Fejfar. Pardubice se ještě pokusily o nemožné a už osm minut před koncem odvolaly brankáře. Danko pak jenom trefil prázdnou pardubickou klec, bylo to 5:1 a zanedlouho mohly začít mohutné oslavy zisku mistrovského titulu.“