Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

HC Kert přepisuje dějiny

Po dvou letech se znovu odehrála kompletní hokejbalová sezona. Ta letošní je již u konce a popáté v řadě se jejím vítězem stal tým z pražských Lužin HC Kert Park Praha. Pražané se tak nezapomenutelně zapsali do historie tohoto sportu, protože žádnému jinému týmu v nejvyšší tuzemské soutěži se nepodařilo zvítězit tolikrát v řadě. Po vlažnějším úvodu sezony se na podzim kolesa hokejbalových mistrů rozjela naplno a po zbytek základní části dominovali. Z celkových dvaadvaceti utkání hned devatenáctkrát zvítězili s počtem 113 vstřelených branek, což bylo nejvíce v historii extraligy. Do play-off tak šli z pohodlného prvního místa. Ve čtvrtfinále narazili na Ústí nad Labem. V sérii hrané na tři vítězná utkání Pražané první dvě utkání na domácí půdě ovládli. Třetí utkání na severu Čech přineslo zápletku, když domácí s mistrem dlouho drželi krok, úvod třetí třetiny však rozhodl, že Pražané v nejkratší možné době postoupí do semifinále. V něm na ně čekal rovněž soupeř ze severu Čech, letošní černý kůň soutěže, Most. První utkání v Praze nenaznačilo, že by Mostečtí měli klást příliš silný odpor, druhé utkání však přineslo drama, které na svou stranu rozhodli Pražané až v prodloužení. Třetí taktikou svázané utkání nakonec znovu lépe zvládl Kert Park a popáté v řadě tak postoupil do finále. Pravidlem posledních play-off bylo, že soupeřem Pražanů je střídavě Kladno anebo Pardubice. Do finále letos postoupil prvně jmenovaný celek. Série odstartovala v Praze, a zatímco v prvním utkání si Pražané došli pro vítězství 5:2, start druhého zápasu se jim nepovedl a marně stahovali tříbrankové vedení soupeře. Série se tak do Kladna stěhovala za stavu 1:1. Ten, kdo čekal ve třetím utkání napínavou bitvu o důležitý matchball, musel být zklamaný. Pražané si totiž veškerou smůlu vybrali ve zmiňovaném druhém utkání a v tom třetím se jim naopak dařilo vše, na co sáhli. V první třetině nastříleli ničivých pět branek a ve zbytku utkání si došli k pohodlné výhře 8:1. Chuť po pátém titulu v řadě byla obrovská, a to se také odrazilo na čtvrtém utkání. Když Pražané vedli po dvou třetinách 4:0, zdálo se, že páté korunovaci již nic nestojí v cestě. Kladenští však nechali na hřišti vše a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Pražany záhy uklidnil pátý gól a po konečné výhře 6:3 tak slavili zisk pátého titulu v řadě.