Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Dvě zlaté za všestrannost

Poslední zářijový víkend se mladí hasiči připravovali na závody ve Skryjích. Cílem bylo získat a upevnit všestrannou sportovní zdatnost a své znalosti a připravit se na Závod požární všestrannosti, který se uskutečnil 10. a 11. října v Lipencích. Soutěžilo se ve střelbě ze vzduchovky, základech topografie, uzlování, první pomoci, požární ochraně a překonávání překážek. Dá se říct, že ve všem, co se bude hodit i v běžném životě. Děti byly rozděleny do skupinek a na vyznačené trati procvičovaly jednotlivé odbornosti. Co se děti naučily, se ověří na závodech. A vyplatilo se. Dorostenci se umístili na 2. místě, družstvo A v kategorii mladších dětí zvítězilo (družstvo B skončilo na 21. místě) a svoji kategorii vyhrálo také družstvo A v kategorii starších dětí (družstvo B obsadilo 11. místo). Gratulujeme.