Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Mezinárodní turnaj v kickboxu

Ve dnech 4.–5. října se ve sportovní hale Jeremi sport uskutečnil Mezinárodní turnaj v kickboxu Czech Open 2019. Turnaj probíhal na šesti stanovištích tatami v disciplínách známých jako light contact, kick-light, point fighting a hudební formy. Pátek byl v duchu registrací, ale od 16 hodin už začaly probíhat první zápasy v různých kategoriích a disciplínách. V sobotu se uskutečnily zápasy na všech šesti tatami. Závěr celého turnaje byl ve znamení galavečera, na který byly vybrány předem určené zápasy napříč různými věkovými kategoriemi. Závodů se účastnilo celkem jedenáct zemí z celé Evropy. Celkový počet závodníků pro letošní ročník byl tři sta dvacet osm s celkem šesti sty deseti starty. Česká republika se jako vždy účastnila turnaje v hojném počtu (sto osmnáct mužů a žen). Přestože počet našich závodníků byl nejvyšší, tak se v celkovém pořadí umístila Česká republika na druhém místě. Celý turnaj ovládlo Maďarsko, které získalo o jednu zlatou medaili víc.

Turnaj by se nemohl konat bez důležitých sponzorů, kterými jsou Český svaz full-contactu a ostatních bojových umění, hl. m. Praha, Palestra, Top Ten a další. Velké díky patří všem zápasníkům a trenérům, kteří přijeli z různých koutů Evropy a tím podpořili tento sport jako takový.