Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Medailový úspěch v Břeclavi

Atleti ze Stodůlek se o víkendu 16. a 17. září podívali do slunné Břeclavi. Při příležitosti Mistrovství ČR žáků v atletice se v různých disciplínách představilo celkem šest našich závodníků. O největší úspěch se zasloužila starší žákyně Viktorie Táčnerová, která startovala na trati 60 a 150 metrů. Z obou disciplín si naše atletka odvezla hned dva cenné kovy. Na „stopadesátce“ našla pouze jedinou přemožitelku a získala pro Atletiku Stodůlky stříbrnou medaili. Na kratší trati 60 m se stala mistryní ČR a odvezla si domů zlato.

Skvělého umístění dosáhli i další atleti – krásným 10. místem se pyšní štafeta chlapců 4x 60 m ve složení O. Beníšek, V. Pokuta, V. Vacata a M. Slatinský. Hned dva atleti vybojovali pro náš oddíl 12. místo. Eliška Šormová předvedla úžasný výkon na trati 100 m překážek a čas 15.31 ji vysloužil 12. místo v ČR. Stejného umístění dosáhl Matěj Slatinský na trati 150 m v čase 17.67. Vojtěch Vacata si pak doběhl na nejkratší překážkové trati v čase 14.69 pro 19. místo z celé republiky. Všem závodníkům moc děkujeme za reprezentaci stodůlecké atletiky.