Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Domácí borci nenašli přemožitele

V polovině září se konal již 4. ročník veřejného turnaje O pohár starosty Prahy 13 a zvláštní cenu zástupce starosty pro sociální oblast v pétanque, pořádaný Střediskem sociálních služeb Prahy 13 a spolkem Pétanque pro Vás. Hřiště v areálu Domu sociálních služeb Lukáš přivítalo 12 soutěžních trojic z městských částí Praha 13, Praha 17, Praha 6 a Praha 8. Turnaj zahájil v 11.00 výstřelem ze startovní pistole starosta David Vodrážka. V urputném klání zvítězilo bez porážky družstvo Lukáš 2 ve složení Světlana Pospíšilová, Magda Sjögren, Eugeniusz Madej před týmy Lukáš 4 a Lukáš 1. Triumf hráčů Pétanque klubu Lukáš 13 dovršila Jana Kamberská, která zvítězila po finálovém rozstřelu v dovednostní soutěži, 2. místo obsadil Josef Procházka z týmu Prahy 17, třetí příčka patřila Zdeňku Adamcovi. Ceny nejlepším týmům i jednotlivcům předali zástupce starosty Pavel Jaroš a předseda sociálního výboru Aleš Mareček. Za pozornost stojí fakt, že PK Lukáš 13 vyhrál tento turnaj potřetí za sebou a jako mladý klub seniorů prokázal nezpochybnitelný sportovní růst.