Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Zlaté medaile putují na třináctku

O víkendu 7. a 8. srpna proběhl v Praze 4 již třetí ročník celorepublikové soutěže v pole sport Czech Pole Championship 2021. Praha 13 byla již tradičním partnerem této jedinečné akce, kde se v kategoriích rozdělených podle věku a také podle úrovně utkalo o cenné kovy více než osmdesát soutěžících z celé České republiky.
Soutěžní maraton úspěšně zvládly Barbora Čaloudová a Ester Prokopová z Prahy 13, které nejprve v sobotu společně získaly v kategorii Junior Doubles zlatou medaili, a poté v neděli přidaly medaile každá za své sólové vystoupení. Barbora v kategorii Děti skončila na krásném druhém místě a Ester s přehledem ovládla kategorii Junioři a Profesionálové a přidala tak do své sbírky další zlato.
Děvčata společně trénují necelý rok ve studiu Pole Heaven na Smíchově. Kromě úspěchů na Czech Pole Championship se letos také kvalifikovaly na virtuální mistrovství světa organizované mezinárodní federací IPSF.