Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Úspěchy nejmladších fotbalistů Sokola Stodůlky

Největší úspěch zaznamenala mladší přípravka U8, tedy ročník 2013 a mladší, pod vedením trenérské ptačí letky Slepička, Straka a Hlušec. A byl to úspěch historický. Kluci suverénně vyhráli jak základní skupinu, tak semifinálové kolo celorepublikové soutěže Ondrášovka Cup. Za sebou nechali takové kluby jako Slovan Liberec nebo FK Jablonec. Bohužel, finálový turnaj byl zrušen z důvodu opatření spojených s šířením onemocnění covid-19.
To ale nebyly jediné skvělé výsledky. Tahle přípravka vyhrála i turnaj pořádaný pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky, když si poradila i s takovými týmy, jako Sparta Praha, Motorlet, Viktoria Žižkov... Kluci se rovněž velmi dobře prezentovali na mezinárodním turnaji v Roudnici nad Labem. I tady se jim podařilo porazit velké kluby – FK Teplice, Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha, FK Příbram a další. Jediný klub, který byl schopen naše kluky stabilně porážet byla Slavia Praha. Ta však má ve svém kádru prakticky výběr z celé republiky. Klukům přejeme, aby je fotbal pořád bavil a ještě chvíli vydrželi hrát za náš klub TJ Sokol Stodůlky. Jejich perspektiva je totiž velmi dobrá a už o ně projevily zájem prakticky všechny velké pražské kluby.