Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Kam o letních prázdninách?

Letní prázdniny s Domem dětí a mládeže Stodůlky

Poslední volná místa na táborech:

 • Letní hudební tábor – 10. – 15. 7.
  Program tábora je ve znamení hudby, tance a zpěvu, výletů do okolí, her a soutěží venku i uvnitř, tvoření, zpívání s kytarou, pianem, her na hudební nástroje, zpěvu... Tábor je určen pro cca 25 dětí ve věku 7–10 let, ubytování je v penzionu.
 • Letní tábor Bělčice – 12. – 23. 8.
  Celotáborová hra Tři mušketýři, výlety do okolí, koupání, sportovní a deskové hry, tvoření z různých materiálů, večerní ohně a hry, poznávání přírody, výběrové programy, ale hlavně parta pohodových vedoucích a parta kamarádů, kteří se těší na společně strávené chvíle. Tábor je určen pro cca 35 dětí ve věku 7–15 let. Spí se v chatkách uprostřed krásné přírody.
 • Letní tábor BIT – 13. – 26. 8.
  Dopoledne po skupinkách cvičení, tvoření z různých materiálů, sportovní hry a soutěže. Odpoledne běžný táborový program, výlety, poznávání přírody, celotáborová etapová hra, ale hlavně parta kamarádů, spousta zážitků a legrace. Tábor je určen pro cca 30 dětí ve věku 7–15 let. Spí se v chatkách.

Podrobnější informace o táborech najdete na www.ddmstodulky.cz.

Sportovní příměstské kempy

Hledáte vhodný program, jak zabavit svoje děti o prázdninách? Tak neváhejte a přihlaste je na naše sportovní příměstské kempy, které v Praze 13 pořádáme již 5. rokem. Náš profesionální tým zajistí celodenní péči, plno sportu, zábavy, her a radosti z pohybu. Hlavním cílem Sportjoy kempů je nalezení způsobu, jak dětem a mladistvým ukázat, že volný čas se dá trávit pohybem a že je mnoho sportů, ve kterých mohou vynikat a mohou je bavit. Termíny, program a přihlášku naleznete na www.sportjoy.cz. Kontakt: Adéla Jaucová, info@sportjoy.cz, tel. 776 761 301.

Příměstský tábor pro děti

Včelín Ořech, z.s., pořádá od 10. 7. do 1. 9. pro děti od 1. do 5. třídy příměstské tábory v týdenních cyklech – vždy od pondělí do pátku od 7.00 do 18.00. Tábor není o včelách a pro včelaře, ale děti si budou hrát na piráty, rytíře, indiány, vynálezce, kuchaře... Vyzkouší si keramickou dílnu, malování a další výtvarné styly, vědecké sledování včel, zasportují si, užijí si koní i her, budou jezdit i na výlety. Díky podpoře z Evropského sociálního fondu je tábor zdarma. Rodiče platí pouze stravu a výlety. Podrobnosti a přihlášky naleznete na www.vcelinorech.cz, v pracovní době na tel. 725 814 747.

Příměstské kempy s Jeremi

Sportovní centrum Jeremi ( Jeremiášova 2581/2, Praha 13) pořádá pro děti od 8 do 15 let prázdninové příměstské kempy. 

 • Sportovní příměstské kempy Jeremi – termíny jsou: 17.–21. 7., 24.–28. 7., 28. 8.–1. 9., vždy od 8.30 do 16.30. Každý den je nabitý sportovními aktivitami, hrami a soutěžemi. Děti si pod dohledem zkušených vedoucích a trenérů vyzkouší beach volejbal, badminton, squash, stolní tenis i sálová cvičení.
 • Badmintonové kempy Jeremi – termíny: 10.–14. 7., 31.7.–4. 8., 21.–25. 8., vždy od 8.30 do 16.30. Děti si prohloubí badmintonovéznalosti, naučí se techniku základních úderů a pohyb po kurtu.

Cena kempů je 2 990 Kč/týden a zahrnuje 3x denně stravování a pitný režim. Kontakt a bližší informace na www.jeremi.cz, info@jeremi.cz.

Basket kemp Velká Ohrada

Basket kemp, který se koná 27. 8.–3. 9. od 7.45 do 18.30 v ZŠ Janského, je určen pro kluky narozené v letech 2006–8. Přihlásit se můžou úplní začátečníci i kluci, kteří hrají basketbal za jiný tým než Velkou Ohradu. Cena 3 200 Kč zahrnuje mj. trénink 4x denně, dopolední a odpolední svačinu, oběd a pití po celý den. 29. 8. a 1. 9. budeme v radlickém bazénu. Lze dohodnout i kratší účast. Více na www.basket.neco.cz, paveltousek@seznam.cz.

Letní příměstské tábory s FasTracKids

Pro děti od 3 do 9 let opět připravujeme oblíbené tematické příměstské tábory na celé období letních prázdnin (9 termínů). Děti tráví den tvořením zajímavých výrobků, experimentováním, hraním týmových her, plněním úkolů na interaktivní tabuli a dalšími zábavnými činnostmi. Pokud nám počasí přeje, trávíme čas pravidelnými venkovními aktivitami a návštěvami zajímavého místa. Rezervujte si místo na praha5@fastrackids.cz nebo na 604 815 472. Počet míst omezen.

Summer Basketball Academy

Basketbalová akademie Sparta Praha pořádá od 17. do 21. 7. příměstský basketbalový tábor pro děti od 7 do 13 let (roč. 2004–9). Tábor proběhne denně od 8.00 do 17.00 ve sportovním areálu ZŠ Jana Wericha, Španielova 1111, Řepy. Vítáni jsou jak pokročilí hráči basketbalu, tak úplní začátečníci. Děti budou rozděleny do skupin podle věku, program pro mladší účastníky bude mít všeobecné zaměření na více míčových sportů. Všechny děti se zúčastní atletické a všeobecné pohybové průpravy, dovednostních soutěží a celotáborové hry. Účastníci budou mít zajištěn oběd v restauraci a pitný režim. Více info a online registrace na www.basketballacademy.cz. Registrace končí 30. dubna nebo při naplnění kapacity tábora.

Letadlem kolem světa

PO Rondel nabízí dětem ve věku 6–15 let volná místa na letním táboře. Účastníci se letos vypraví ve stopách odvážné posádky letounu Electra v čele J. A. Bati při jejich letu kolem světa. Tábor proběhne od 5. do 19. 8. v údolí Berounky uprostřed přírodního parku Horní Berounka (nedaleko obce Bujesily). Na táboře je možná účast dítěte v doprovodu rodiče (platí zejména pro mladší děti) nebo zkráceného pobytu na jeden týden. Tábor splňuje kritéria projektu www.opravdudobrytabor.cz. Cena je 3 900 Kč.

Více na www.rondel.pionyr.cz, pionyrluziny@gmail.com, hlavní vedoucí Petr Kubů.

Příměstské tábory na vodě

Yacht Funny Camp pořádá pro děti od 6 do 15 let po celé léto týdenní příměstské tábory na Císařské louce v Orthodocks Yacht Clubu. Denně od 8.30 do 17.00 (příchod do 9.00, odchod od 16.00) je čeká plachtění, paddleboardy, výtvarná dílna, výuka golfu, beachvolleyball, jóga, výlety lodí, prohlídka zdymadel... Zajištěna je celodenní strava i profesionální trenéři. Více na www.oyc.cz, petra@oyc.cz, tel. 604 174 739.

Připravila Eva Černá