Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Závěrečná vystoupení tanečního oddělení

Školní rok se pomalu chýlí ke svému konci a v tanečním oddělení vrcholí přípravy na tradiční závěrečná vystoupení. Nyní přichází chvíle, kdy mohou naši tanečníci zúročit svou píli, radost z pohybu i nabyté zkušenosti před publikem. Ke konci května čekají diváky hned dvě závěrečné přehlídky tanečních kroužků, které se uskuteční v KD Mlejn:

  • 22. 5. 2026 - Závěrečná přehlídka tanečních kroužků I. (15.30-16.30)
  • 22. 5. 2026 - Závěrečná přehlídka tanečních kroužků II. (18.15-19.15)

Na jevišti se představí děti všech věkových kategorií z různých tanečních kroužků. Uvidíte jak začátečníky, tak i choreografie zkušených soutěžních skupin, které během roku získaly řadu ocenění. Těšit se můžete na pestrou škálu stylů - od latinskoamerických rytmů v podání kroužků Fresas Latinas přes moderní choreografie taneční skupiny Dance Friends až po elegantní balet, současný tanec - contemporary, dynamický break dance a řadu dalších tanečních stylů. O týden později nás v KD Mlejn čekají dvě tematické orientální show:

  • 30. 5. 2026 - Letní orientální show Belly Amira (15.30-16.30)
  • 30. 5. 2026 - Letní orientální show Belly Habibi (18.30-19.45)

Tato vystoupení nabídnou pestrou přehlídku soutěžních i nesoutěžních kurzů orientálního tance. Na pódiu se představí jak nejmenší tanečnice, tak i dětské a dospělé skupiny. Diváci se mohou těšit na různorodé taneční styly - od klasického orientálního tance se závojem přes energická sóla a dua až po folklórní tance z Egypta či inspiraci Bollywoodem. Chybět nebudou ani zajímaví taneční hosté a působivé bubenické číslo. Vstupenky na závěrečná vystoupení je možné zakoupit přes váš klientský účet DDM Stodůlky. Přijďte s námi oslavit závěr taneční sezony, podpořit naše tanečníky a užít si příjemnou atmosféru plnou hudby, energie a radosti z pohybu. Těšíme se na vás!

Kamila Batista Tabera, vedoucí tanečního odd.