Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Starostova vánočka

Tradiční soutěž v pletení vánoček probíhá ve Fakultní základní škole Mezi Školami již od roku 2005. Za tu dobu se mnoho žáků naučilo, jak z těsta vykouzlit vánočku, a škola tak přispěla k tomu, aby tato dávná dovednost nezanikla. Letos se konal již sedmnáctý ročník a zúčastnilo se celkem sedmnáct týmů.
„Jsem velmi rád, že se soutěž opět vrátila do klasické podoby a vánočky se pletly i pekly přímo ve školní jídelně. Minulé dva roky jsme soutěž sice zachovali, ovšem ve velmi omezené formě kvůli opatřením,“ vysvětluje starosta David Vodrážka a dodává: „Děkuji řediteli školy, že tuto tradici i nadále udržuje a věřím, že si děti také tentokrát odnesly krásné zážitky.“
Všichni se nejprve sešli ve školní jídelně, kde jim byla zopakována pravidla. Na vše osobně dohlížel ředitel školy Petr Kubička. Soutěžící mohli přijít kreativně oblečení, což někteří rádi využili. Na dětech bylo vidět, jak se snažily své výtvory vyzdobit, aby právě ten jejich vyhrál. Do soutěže se opět zapojili také hosté, vedle pana ředitele Petra Kubičky se zúčastnila paní místostarostka Marcela Plesníková a paní zastupitelka Yveta Kvapilová, která je také členkou místní školní rady. „Skvělý výkon tradičně předvedl bývalý ředitel školy Petr Vodsloň, jemuž jsme při této příležitosti s úctou předali jmenování emeritním ředitelem školy a čestné uznání za pedagogickou činnost pro Prahu 13. Ředitelem této školy byl neuvěřitelných třicet let a Starostovu Vánočku spoluzakládal právě on,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková.
„Upečené žákovské vánočky ohodnotili samotní žáci, vítěze vybírali ze sedmnácti vánoček. První tři místa obsadily vánočky týmů z 9.C, 8.B a 6.C. Sponzory letošní Starostovy vánočky byly Přátelé FZŠ Mezi Školami, z.s., a Pekárna u Vrbských v Rudné u Prahy. Všem velmi děkujeme,“ doplnil ředitel Petr Kubička při symbolickém předání vánoček vedení radnice Prahy 13.

Lucie Steinerová