Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Mrakoplaš kontra Alzheimer

Skupina Mrakoplaš, která se jmenuje podle nedostudovaného čaroděje ze série velmi oblíbených knížek „Úžasná Zeměplocha“ od anglického spisovatele Terryho Pratchetta, připravuje na 7. října už popáté benefiční akci na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci Mrakoplaš kontra Alzheimer 2015. Celý výtěžek z tohoto komponovaného večera bude věnován oddělení kognitivních poruch AD Centra v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy, které se dlouhodobě zabývá především včasnou a správnou diagnostikou Alzheimerovy nemoci.

Mrakoplaš by rád přispěl a podpořil tento boj. Zvlášť, když byl touto nemocí postižen nedávno zesnulý duchovní otec kapely, spisovatel Terry Pratchett. Kapela se odlehčenou formou snaží poukázat na Alzheimerovu nemoc, oslovit veřejnost i soukromé subjekty tak, aby byla tato degenerativní nemoc maximálně zviditelněna a aby si všichni uvědomili, že je dobré podpořit výzkum této choroby, který pak může pomoci všem postiženým pacientům. Koncert proběhne 7. 10. od 20.00 v KD Mlejn ve Stodůlkách. Velmi váženými hosty, kteří potvrdili účast, jsou Roman Dragoun a Luboš Pospíšil. S Mrakoplašem společně zahrají a podpoří tak tuto akci, jejíž výtěžek bude předán přítomnému zástupci oddělení kognitivních poruch AD Centra v Klecanech u Prahy (www.nudz.cz/adcentrum).

Na podiu, kromě muziky, proběhne i aukce několika raritních a uměleckých děl, které výtvarníci, fotografové a další umělci podílející se na tomto večeru poskytnou zdarma. Jsou to např. fotografové Vojtěch Vlk a Petr Maršík ml., grafik Zdeněk Häckl, Roman Dragoun, Luboš Pospíšil a další. Zároveň v prostorách KD Mlejn proběhne i výstava fotografií s názvem „Hledání zapomenutého“, která tematicky navazuje na celý koncept večera. Výtěžek z této prodejní výstavy a aukce bude přidán k financím ze vstupného a bude poskytnut AD centru.

Protože se Mrakoplaši poštěstilo i v minulých ročnících oslovit zajímavé hosty, jakými byli např. Ivan Hlas, skupina Traband, Vladimír Merta, Petar Introvič, Ondřej Konrád a další, a podařilo se získat již přes 120 000 Kč. Očekává, že i letos tato akce diváky zaujme, dorazí ve velkém počtu, užijí si speciální vystoupení všech umělců a na výzkum Alzheimerovy nemoci přibudou další, tolik potřebné finance.

Vstupné je 250 Kč a 300 Kč.

Za organizátory se na všechny zúčastněné těší Martin Kalenda, www.mrakoplas.cz, info@kasparproduction.cz