Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Best of Czech Nature Photo na korzu v Nových Butovicích

K pátému výročí trvání soutěže Czech Nature Photo se podařilo společně s Prahou 13 zrealizovat myšlenku stálé venkovní galerie. Nejen obyvatelé Nových Butovic ale již mohli navštívit krátkodobé venkovní výstavy České tiskové kanceláře, které v průběhu let již korzo několikrát ozdobily.

První červencový den byla před Czech Photo Centre otevřena stálá venkovní galerie. Za podpory Prahy 13 je na korzu v Nových Butovicích nainstalováno patnáct panelů. Výstavní činnost zahájila expozice top fotografií z pěti ročníků Czech Nature Photo.
K vidění je výběr nejlepších fotografií zvířat a přírody. Výstavu doplňují vybrané snímky soutěže Praha 13 mýma očima aneb Tady bydlím, tady jsem doma. Venkovní výstava dovede diváky přímo ke galerii, kde je přes léto otevřená výstava aktuálního ročníku Czech Nature Photo.

„Konečně se nám podařilo zrealizovat myšlenku venkovní galerie. Vždy, když jsme představovali venkovní výstavu ČTK, měla jsem radost při pohledu na kolemjdoucí, kteří se zastavovali a nadšeně si snímky prohlíželi a třeba si tak zpříjemnili cestu do práce nebo domů. V době lockdownu to byl víceméně jejich jediný kulturní zážitek. Soutěž Czech Nature Photo je mou srdeční záležitostí a jejím cílem je edukovat a motivovat širokou veřejnost k ochraně přírody právě prostřednictvím fotografií. Jsem ráda, že právě tato výstava zahajuje stálou venkovní expozici, kterou jsme společně s Prahou 13 vytvořili,“ řekla Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.
„Během minulého roku jsme viděli několik venkovních expozic, ale stálá výstava těch nejlepších fotografií přírody je nejen v Praze unikátní. Spolupráce radnice s Czech Photo Centre přináší obyvatelům i návštěvníkům ty nejkvalitnější fotografie přímo do veřejného prostoru a zdarma. Věřím, že další spolupráce bude úspěšně pokračovat. Fotografie mají zvláštní kouzlo, zachytí krásu přírody v jeden neopakovatelný obraz,“ dodal starosta David Vodrážka, který soutěž Czech Nature Photo od jejího počátku podporuje.

Lucie Steinerová