Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Helppes slaví dvacetiny

Asistenční psi z neziskové organizace Helppes pomáhají lidem s postižením skákat přes každodenní překážky již od roku 2001. V době založení se jednalo o skupinu nadšenců s velkými plány. Dnes je organizace  Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s., nejprestižnější organizací svého druhu v ČR a vybudovala si renomé i na mezinárodní úrovni.

Díky neúnavné práci získal Helppes v roce 2013 mezinárodní akreditaci ADI (Assistance Dogs International) a ADEu jako první organizace svého druhu u nás. Téhož roku obdržel ocenění Neziskovka roku a stejný úspěch si zopakoval ještě o rok později.

Od svého založení se organizace podílí na osvětě a vzdělávání veřejnosti v oblasti života lidí s postižením a jejich psích pomocníků. Pomáhá také vytvářet normy a standardy nejen na české, ale i evropské a celosvětové úrovni.

Co je však úplně nejdůležitější – za dobu svého fungování dokázal Helppes vycvičit a předat 274 psích pomocníků, kteří se stali partnery lidí s nejrůznějšími typy zdravotního postižení.

Letos Helppes slaví významné jubileum a při té příležitosti chystá pro své klienty i příznivce řadu akcí a překvapení. Více informací najdete na www.helppes.cz.

Kateřina Kubíčková