Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Přátelák Stodůlky – Kongo

Zajímavé mezinárodní fotbalové utkání se hrálo v sobotu 10. května na hřišti Sokola Stodůlky za kostelem. Zavítal sem amatérský výběr Konga pod vedením známého moderátora Martina Tankweye. Za domácí výběr Sokola hráli kvalitní fotbalisté céčka, doplnění několika výtečnými veterány. Hosté na stodůlecké borce vlétli jako gazely a než na kostele odbilo 15 minut, prohrávali jsme 0:3. Stejně skončil i poločas. Ale v kabině domácích udeřila pořádná bouřka a ve druhé půli byli jako polití živou vodou. Začali dávat góly a vyrovnali na 3:3. Hosté šli znovu dvakrát do vedení, ale nakonec zápas skončil spravedlivou remízou 5:5. Oživením byl nástup vedoucího a trenéra Martina Tankweye na posledních deset minut zápasu. Protože si v Kongu zapomněl fotbalovou obuv, nastoupil bosý, ale hrál tak perfektně, že to nikomu nevadilo. Po utkání všechny pobavil svým vystoupením stodůlecký harmonikář Segi s virtuózem Zdendou Lindnerem a hosté z Afriky se zapojili bubnováním a bezvadným zpěvem. Velké díky za výborný nápad, skvělou organizaci a nádherný sportovní i kulturní zážitek.