Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Šest statečných

Na republikové finále nejlepších školních týmů v basketbalu And 1 Cup v Jindřichově Hradci se potřetí za sebou probojovala ZŠ Kuncova. Mimořádný tým talentovaných basketbalistů 6. – 7. tříd s trenérem Pavlem Šenkem, který předešlé dva roky zvítězil, se bohužel nemohl dostavit. Vyslali jsme tedy jen úzkou improvizovanou sestavu šesti hráčů v kategorii 8. – 9. tříd. Naši borci ale vstoupili do turnaje skvěle a porazili pozdějšího vítěze - sportovní ZŠ Studánka Pardubice – těsně 24:23 a ZŠ Slovan Kroměříž 43:33. Po prohře se ZŠ Kubátova České Budějovice smetli naši baskeťáci Gymnázium Nymburk 56:34 a vybojovali velmi cenné bronzové medaile. Michal Kuzmiak se s 71 body stal nejlepším střelcem turnaje. Celému týmu patří poděkování za statečný výkon.