Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

V Centrálním parku se dá grilovat

Obliba grilování v „městské“ přírodě v posledních letech neustále roste. Tento trend se rozhodla podpořit také naše městská část společně s firmou Vitana, která v Centrálním parku vybudovala veřejné griloviště.

V městské zeleni v Česku skvěle funguje řada oficiálních míst, kde je k dispozici vše nezbytné k přípravě grilovaných dobrot. Uspořádání pořádné grilovací párty pak už nestojí nic v cestě. Nový grilovací spot se v polovině května objevil také v Centrálním parku v Praze 13. Díky zástupcům městské části a společnosti Vitana je v místech kousek od Kuželkárny nainstalován kvalitní ocelový gril s šířkou roštu 80 cm, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Ke grilovišti patří také designový kulatý stůl a půlkruhová lavička. Oceněn bude určitě boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, včetně pohrabáče na úpravu uhlí. Suroviny, nápoje, nádobí či dřevěné uhlí si zatím musí lidé přinést sami, jednáme však s rychlým občerstvením Kuželkárna o možnosti prodeje potřeb nutných pro grilování.

„Centrální park Prahy 13 je u našich občanů velmi oblíbeným místem sloužícím k odpočinku a relaxaci. Rozsáhlá plocha zeleně, kterou udržujeme a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pravidelně revitalizujeme, láká pejskaře, bruslaře a všechny sportovní nadšence, kteří mohou využít rozsáhlou síť stezek. Snažíme se park neustále vylepšo vat. Návrh umístit zde veřejný gril, je skvělým doplněním naší snahy,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Griloviště bylo slavnostně uvedeno do provozu v pátek 18. května za přítomnosti starosty, místostarostky Marcely Plesníkové a zástupců společnosti Vitana. Nic už tedy nebrání využít ho pro vaši akci.

Eva Libigerová