Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Vydařené basketbalové jaro

V březnu a dubnu se pravidelně konají vrcholné akce školního basketbalu a ZŠ Kuncova se jich pravidelně účastní. Ve spolupráci s BA Sparta a dalšími pražskými kluby bylo letos dosaženo nepopiratelných úspěchů. Mezi nejvýznamnější patří vítězství děvčat v kategorii 7. tříd i chlapců v kategorii 9. tříd v krajském kole, kdy v celopražském soupeření nenašli konkurenci a právem můžou nést titul vítěze POPRASKU (POhár PRAžských ŠKol). Dařilo se i dívkám v 9. třídách – v obvodním kole se v těžké konkurenci umístily na 3. místě. Kluci z 6.–7. tříd skončili v krajském kole POPRASKU na skvělém druhém místě, kde jen o bod prohráli finále s naší největší basketbalovou konkurencí, kterou je Nový PORG. V kvalifikaci o republikové finále 9. tříd (sportovní liga ministra školství) v basketbale postoupila ZŠ Kuncova po zápasech se ZŠ Sokolov (38:23) a ZŠ Masarykova Litoměřice (31:26) mezi šest nejlepších škol v ČR a zúčastní se závěrečného zápolení na turnaji (republikové finále), které se bude konat 25. a 26. dubna v Děčíně. K těmto úspěchům určitě přispívá basketbalový program, kterého se děti v rámci hodin skupiny se sportovním zaměřením v ZŠ Kuncova účastní.