Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Nové odběrové místo pro test na covid-19

Poliklinika Hůrka otevřela nové testovací místo na covid-19. Zájemci ho najdou v průchodu u lékárny Polikliniky Hůrka na Slunečním náměstí. „V současné době, kdy je pro firmy i úřady testování povinné, není vůbec snadné zajistit si co nejkratší dobu objednání. Věřím, že díky novému testovacímu místu, které Poliklinika Hůrka otevřela, to bude především pro občany z naší městské části podstatně jednodušší,“ řekl starosta David Vodrážka.

Testování probíhá 7 dní v týdnu: pondělí – pátek 8.00 – 12.00, 12.30 – 16.00, sobota a neděle 10.00 – 14.00. Přihlásit se můžete na www.imunogen-odbery.eu nebo přes www.crs.uzis.cz. Při dodržení frekvence dvakrát týdně jsou antigenní testy prováděny zdarma, PCR testy jsou zdarma na základě žádanky od lékaře.
Seznam dalších odběrových míst najdete na https://covid.praha.eu. Pro občany z Prahy 13 jsou nejblíže například testovací místa: u Polikliniky Lípa Centrum (www.antigenni-testy-covid.cz/odberova-mista); Poliklinika Stodůlky (www.citylab.cz/rezervace); parkoviště Homepark Zličín (IKEA, Tesco...) – drive-in (www.covidzlicin.cz); odběrové místo Jeremiášova 16 (www.antigenni-testy-covid.cz/ odberova-mista)...

Eva Černá