Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Nový koníček – pétanque

Hrají teprve rok, ale díky pravidelným tréninkům se neuvěřitelně zlepšili. Mluvíme o seniorech z Prahy 13, kteří se každé úterý odpoledne v létě i v zimě scházejí v areálu Domu sociálních služeb Lukáš. Celé to nastartovalo slavnostní otevření nového hřiště na podzim roku 2013 a první ročník turnaje O pohár starosty MČ Praha 13, který zorganizovalo ve spolupráci se zdejším střediskem sociálních služeb občanské sdružení Pétanque pro Vás.

Tým Prahy 13 sbíral první zkušenosti na 3. ročníku Zimní Ubuligy a v srpnu 2014 dokonce postoupil do semifinále Ligy pétanque pro seniory (www.LPPS.cz). Na 2. ročníku turnaje O pohár starosty MČ Praha 13 obsadil tým první a třetí místo z celkem 12 soutěžících trojic. V individuální soutěži o nejpřesnější ruku a nejpevnější nervy (specifické pro Prahu 13) zvítězila Jiřina z Prahy 8, když porazila ve finále Pepu z Prahy 13. Pétanque je skvělý sport, ve kterém se můžete zlepšovat v jakémkoli věku. A také bezvadná zábava, při které se setkáte s příjemnými lidmi. Máte-li zájem se přidat k tréninkům s profesionálním trenérem, kontaktujte nás prostřednictvím www.petanque-pro-vas.com nebo www.sssp13.cz.