Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Z tělocvičny na vodu

Asi ve třech letech k nám do tělocvičny ZŠ Janského do oddílu sportovní gymnastiky přivedla maminka malou, neposednou holčičku Barborku Galádovou. Od malička byla šikovná a hlavně hodně snaživá a ctižádostivá. Jak čas utíkal, Barča trénovala, rostla a dosáhla i několika velice pěkných gymnastických výsledků. Asi největším byla účast v holandském Deventeru a titul přebornice Prahy. Kolem desátého roku však začala Barunka pokukovat i po jiném sportu a nejvíc se jí zalíbila rychlostní kanoistika. Dnes má za sebou již několik nemalých úspěchů, medaile z ME juniorů, spoustu krásných výsledků z pohárových závodů. Asi největším jejím úspěchem a pro fanoušky největším překvapením je její účast ve finále MS – letos na domácí půdě v Račicích. Tady startovala jako vůbec nejmladší členka naší reprezentace (15 let) a nevedla si vůbec špatně. Se svou partnerkou, o rok starší Sobíškovou, zabojovala, dostala se do finále, kde na trati 1 000 m obsadily v obrovské konkurenci krásné 7. místo. Všichni moc gratulujeme a přejeme Barče hodně zdraví, sportovního štěstí a aby se jí ve všem dařilo.