Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Fotbalisté získali zasloužený bod

Fotbalisté Sokola Stodůlky – muži A sehráli 16. srpna na domácím hřišti historicky první mistrovské utkání v Pražská teplárenská přeboru Prahy. Jejich více než zdatným soupeřem bylo mužstvo FC Háje. Hosté našemu týmu ukázali, že jejich stálé účinkování v této soutěži není náhodné a hned na začátku utkání převzali iniciativu. Škoda, že největší šance prvního poločasu, kterou si vypracoval náš tým, skončila neproměněna. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu vstoupili naši aktivně a svůj dobrý výkon zúročili v 65. minutě, kdy Honza Král po přihrávce Davida Světlíka prostřelil gólmana hostů. Jednobrankové vedení se nám ale udržet nepodařilo. Faul na hranici velkého vápna, trestný kop a bylo vyrovnáno. Do konce zápasu se už stav nezměnil. Remíza 1:1 pro nás znamená zisk prvního bodu. Nejvyšší pražskou soutěž začali fotbalisté Sokola Stodůlky sympatickým výkonem a určitě si za předvedený výkon zaslouží poděkování.