Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

HC KERT PARK pošesté v řadě mistry extraligy

A-tým HC KERT Parku Praha pošesté v řadě ovládl extraligu hokejbalu! Ve čtvrtém finálovém utkání dokázal zvítězit v Letohradu v poměru 4:1. Utkání bylo napínavé a diváci se dočkali mnoha zajímavých momentů. Pražané se ujali vedení již v první třetině po brankách Tomáše Wróbela a Dalimila Zvonka. Letohrad v závěru třetiny snížil, ale to bylo naposled, co Návara inkasoval. Ve druhé třetině přidal branku do šatny Petr Danko a vítězství ve třetí třetině pečetil Tomáš Lhota.

Hokejbalisté z Prahy 13, tak v sezoně prohráli pouze dvě utkání a suveréně zvítězili i v základní části Extraligy při rekordním počtu sto osmnácti vstřelených branek. V Play-off Lužinští hokejbalisté prohráli pouze dvakrát. Postupně porazili ve čtvrfinále Kladno 3:1 v sérii, poté Pardubický Svítkov 3:0 a ve finále tým Letohradu taktéž 3:1. Po tomto šestém triumfu se stali nejúspěšnějším týmem historie Extraligy hokejbalu. Vybojovali si tak účast na podzimním finále Česko-Slovenského poháru v Povážské Bystrici. Ještě předtím je ale čeká přijetí od primátora hlavního města Prahy pana docenta Svobody a předávání prstenů na úřadě MČ Praha 13 od starosty Davida Vodrážky.