Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Kam o letních prázdninách

Léto už je skoro tady a vy ještě nejste rozhodnuti, jak zpříjemnit dětem prázdniny? Možná se ještě rozhodnete pro některý z příměstských nebo pobytových táborů, které vám již tradičně na stránkách STOPu přinášíme.

Summer Basketball

O letních prázdninách se v termínu od 17. do 21. 7. bude ve sportovním areálu ZŠ Jana Wericha konat již 7. ročník příměstského basketbalového kempu Summer Basketball, který je určen dětem od 7 do 13 let (roč. 2015 až 2010). Kemp je organizován pod hlavičkou BA Sparta Praha a je vhodný pro basketbalově pokročilé, začátečníky i úplné nováčky, kteří si chtějí basketbal vyzkoušet, kdy zejména u nejmladších dětí je sportovní program kempu zaměřen na více míčových sportů a všeobecnou sportovní průpravu.
Summer Basketball je jedinečný příměstský basketbalový kemp, který není jen o basketu ale také o zábavě, kamarádech a týmové spolupráci. Program kempu probíhá každý den od 8.00 do 17.00. Dopoledne je zaměřené na zlepšení basketbalových a sportovních dovedností a je organizováno po malých skupinkách pod vedením zkušených trenérů z různých klubů. Vedle basketbalu se děti zlepšují také v atletických dovednostech, všeobecné pohybové průpravě a dalších míčových sportech. Polední klid pak patří oblíbené tématické celotáborové hře, ve které jsou děti rozdělené do soutěžních týmů a plní různé úkoly nesportovního charakteru. Odpoledne je pak ve znamení basketbalových zápasů, sportovních her a soutěží.
Všechny potřebné informace o kempu včetně online přihlášky naleznete na webových stránkách akce: www.summerbasketball.cz.

Street dance summer school - Letní online škola s taneční skupinou Dance Friends

Chceš se přes prázdniny zlepšit v tanečním stylu Hip Hop, i když nebudeš čas trávit na jednom místě? Taneční skupina DANCE FRIENDS má pro tebe připraveny krátké několikaminutové on-line lekce na každý prázdninový den. Na konci prázdninové on-line školy můžeš umět až 60 tanečních kroků. Nauč se tančit pomocí krátkých videí – tutorialů, na které se budeš moci podívat jak doma, tak na dovolené v zahraničí. Záleží jen na tobě, jak moc času budeš lekcím věnovat, kdy a kolikrát se na příspěvky budeš dívat. Vše bude probíhat přes uzavřenou Whatsappovou skupinu.Prázdninová škola proběhne 1. 7. - 1. 9. a je určena novým zájemcům o členství v taneční skupině Dance Friends od září 2023 i stávajícím členům souboru. Zúčastnit se mohou všechny děti od 7 let výše až po dospělé účastníky, protože skupina Dance Friends má i soubor dospělých. Skupinu vede lektor Pavel Ondrejka. V září proběhne slavnostní vyhodnocení, předvedení naučených prvků a předání diplomů účastníkům. Letní škola street dance je pro všechny zdarma. Tak neváhejte a pojďte s námi tančit!
Více informací a přihlášky na www.ddmstodulky.cz

Letní sportovní tábor s SK Hala Lužiny

Máte rádi napětí, dobrodružství a nezkazíte-li žádnou hru, neváhejte a rychle se přihlaste na náš sportovní tábor ve Sportovním areálu Monínec - Penzion Čertovka. Termín 19. - 26. 8. Čeká na vás plno sportovních her a soutěží. Tábor je určen pro děti ve věku 6-15 let. Soutěže budou probíhat na souši, ve vodě a pod vodou, ale i ve vzduchu, v korunách stromů a na lanových aktivitách. Seznámíte se i s tzv. únikovými hrami, vyzkoušíte si denní i noční orientační běh, lukostřelbu a různé sportovní hry.
Cena: děti I. stupeň ZŠ – 6 300 Kč, děti II. stupeň ZŠ 6 700 Kč Cena zahrnuje: ubytování ve 3 až 4 lůžkových pokojích se soc. zařízením, stravování 5x denně + zajištění pitného režimu po celý den, autobusovou dopravu, pedagogický dozor (instruktoři celoročně pracují s dětmi). K dispozici máme bazén, rybník s písečnou pláží, sportovní hřiště, vodní hrádky, lanové aktivity a dvě společenské místnosti pro nepřízeň počasí.
Přihlášky a podrobné informace: Kolandová Dagmar, hl. vedoucí tábora, tel. 723 060 323, e-mail: kolandovadagmar@seznam.cz, www.skhalaluziny.wz.cz.

Programování a roboti na prázdninách

Blíží se léto, letní prázdniny, a vy si říkáte, jak to vaše zlatíčko dostanete od počítače? Pošlete ho od počítače k nám! Nejen že se naučí spoustu nových věcí v programování a vyzkouší si práci s mnoha roboty, ale zároveň stráví hodně času venku při hraní venkovních her. Jako každý rok jsme pro vás připravili několik termínů příměstských táborů v učebnách TIB na FZŠ Trávníčkova, Praha 13 a jeden pobytový tábor v Loutí na Slapech.

 • 1. - 14. 7. Pokémoni - Letní pobytový tábor v RSŠ Loutí
  vhodný pro děti od 8 do 16 let
 • 24. - 28. 7. Objevujeme s roboty
  pro děti od 7 do 10 let
 • 24. - 28. 7. Naprogramuj prázdniny!
  pro děti od 11 do 15 let
 • 28. 8. - 1. 9. Prázdniny nejen s Baltíkem
  pro děti od 7 do 10 let
 • 28. 8. - 1. 9. Prázdninový IT objevitel
  pro děti od 11 do 15 let

Naše tábory jsou plné kreativity, programování, robotů a vymýšlení nejlepších řešení, ale také smíchu a zábavy, děti se s námi rozhodně nenudí. Tak na kterém táboře se potkáme?
Více informací o táborech najdete na: www.tib.cz/tabory

Sportovní příměstský tábor Sokola Stodůlky

Pro děti od 6 do 13 let jsme ve sportovním areálu Sokola Stodůlky v ul. Kovářova připravili příměstský tábor v termínu od 10. - 14. 7. do 8.00 do 16.30 hodin. Náplní tábora bude seznámení dětí s různými sporty formou her a soutěží, nebudou chybět ani výlety do přírody. Děti si vyzkouší celou řadu různých sportů - fotbal, házenou, atletiku, stolní tenis, basketbal, nohejbal, tenis, minigolf... Naším cílem je vzbudit v dětech zájem o sport obecně. Cena 3 000 Kč/5 dní (denně 2x svačina, oběd, pitný režim, využití sportovišť a pomůcek, sportovní trenéři, zdravotník). Přihlášky a další informace získáte u trenéra Josefa Šindelky, e-mail: josef.sindelka@sokolstodulky.cz, tel. 732 248 449.

Nejlepší prázdninové zážitky

Folklorní soubor Lučinka nabídne od 17. do 21. 7. příměstský tábor Měšťáček plný výletů, sportovních a tanečních her. Základnou bude Spolkový dům. Ve volných chvílích se děti hravou formou dozví zajímavosti o českém folkloru. Příměstský tábor je ideální pro děti ve školce a děti mladšího školního věku. Cena 2 000 Kč.
Předškoláky a mladší školáky zve Lučinka také na týdenní letní tábor s pohybovým zaměřením ve Vřesníku a to v termínu 12. - 19. 8. Naši členi se na soustředění připravují na nový školní rok a zvykají si na jeho "taneční režim". Přibíráme ale i sourozence či kamarády - pro ně to bude týdenní pobyt v přírodě, kdy se mohou zúčastnit našich tanečních tréninků a pobavit se při pohybových průpravách.
A konečně pro zájemce o členství ve folklorním souboru Lučinka je to ideální příležitost, jak snadno zapadnout do kolektivu a také jak se připravit na nadcházející "taneční" školní rok. Cena 3 800 Kč. Více informací o letních táborech najdete na mlejn.webooker.eu a www.fslucinka.cz.

Příměstské tábory Veselá Věda

Naše příměstské tábory mají dlouholetou tradici, jsou badatelské a plné zábavných “vědeckých” pokusů pro děti. Pro táborníky je připravena nová dobrodružná cesta za poznáním a zkoumání lidského těla: Jak funguje srdce? Kde máme v těle játra? Zkoumat budou pod vedením lektorů také chutě, barvy a vůně v potravinách. Zkusí si například vyrobit knoflíky z mléka! Čeká je i Veselovědní nobelovka. Malí vědci se dozví mnoho zajímavého o životě a objevech nositelů Nobelovy ceny. Zajištěny jsou teplé obědy, svačiny a pitný režim. I když mají tábory Veselé vědy podstatný vzdělávací přínos, jsou zábavné a hravé. Důraz je kladen na dobré sociální vztahy a přívětivou, vstřícnou komunikaci s dětmi. Nebude chybět ani pohyb. Kromě pokusů prováděných uvnitř i v terénu bude čas i na hry, odpočinek, prostě užívání prázdnin. Tábor je určen pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ. Aktivity a pokusy jsou dobře přizpůsobené věku dětí a každé z nich si vyzkouší zábavnou práci s laboratorními pomůckami a vědecké postupy. V Praze 5 a 13 se příměstské tábory uskuteční v Mateřském centru Studánka v týdnech 3. - 7. 7., 10. - 14. 7. a 31. 7. - 4. 8. a v prostorách Fakultní ZŠ Mezi školami v týdnu 7. - 11. 8. Svého nadějného badatele můžete přihlásit na webu Veselé vědy, www.veselaveda.cz.

Oddíl RONDEL

Letní prázdniny jsou zde dříve, než se nadějeme. Léto je i dobou táborů. Oddíl RONDEL nabízí několik posledních míst na letošním táboře konaném v termínu 1. - 15. 7. na táborové základně Perníková chaloupka nedaleko Blatné. (okr. Strakonice). Tábor je určen pro děti a mládež ve věku 7-16 let. Základní cena za účastníka činí 4 900 Kč. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových stanech Osada s podsadou. Letošní celotáborová hra Hraničářův učeň je inspirována příběhem hraničářova učně Willa. Během pobytu bude organizován pro starší účastníky výlet s přespáním mimo tábor. V programu je pamatováno i na koupání, táboráky, hry a další doplňkové aktivity. Ve hře zůstává i možný sjezd řeky Otavy (záleží na aktuální sjízdnosti řeky). Tábor splňuje kritéria projektu Opravdu dobrý tábor. Stravování je zajištěno 5x denně z vlastní kuchyně s možností druhé večeře. Pitný režim zajištěn po celý pobyt. Účastnický poplatek zahrnuje dopravu tam i zpět z Prahy, ubytování, stravování a zajištění programu. Všichni účastníci jsou navíc úrazově pojištěni. Na tábor je možné čerpat příspěvek z FKSP, nebo příspěvek některých zdravotních pojišťoven či městských úřadů. Více informací o táboře a přihlášky na vyžádání nebo na www.rondel.pionyr.cz.

Příměstské tábory Sportjoy

Učíme děti, že svůj volný čas mohou trávit aktivně, kreativně a na čerstvém vzduchu. A to i v případě, že musí z nejrůznějších důvodů trávit prázdniny doma. Náš program je bude bavit a motivovat k pohybu. Naše příměstské tábory jsou vhodné pro děti od 3 do 15 let. Pět dní plných radosti z pohybu, kreativních aktivit, her a dobrodružství. Nabízíme šest druhů příměstských táborů v nejrůznějších prázdninových termínech v lokalitě FZŠ Mezi Školami. U všech našich táborů se soustředíme na to, aby program děti nadchnul, bavil a motivoval k pohybu. Hry a aktivity přizpůsobujeme věku a zájmům dětí, aby si na své přišli sportovci, dobrodruzi, badatelé i umělci všech věkových kategorií. Neustále vymýšlíme nové aktivity a vylepšujeme ty, které se osvědčily v předchozích letech.Více o termínech a cenách příměstských táborů najdete na www.sportjoy.cz.

Příměstské kempy v JEREMI

Sportovní centrum JEREMI ( Jeremiášova 2581/2, Praha 13) pořádá pro děti od 6 do 18 let prázdninové příměstské kempy.
Sportovní příměstský kemp
(6-15 let), od 8.30 do 16.30 v termínech: 10. - 14. 7., 17, - 21. 7., 24. - 28. 7., 31. 7. - 4. 8., 7. - 11. 8., 14. - 18. 8., 21. - 25. 8., 28. 8. - 1. 9. Každý den je nabitý sportovními aktivitami, hrami a soutěžemi. Děti si pod dohledem zkušených vedoucích a trenérů vyzkouší všechny sportovní aktivity, které nabízí sportovní centrum JEREMI – badminton, squash, stolní tenis, box, kondiční trénink, alpinning, horolezecká stěna, beach volejbal, hry a tvoření. Cena kempu je 4. 890 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim).
Badmintonový kemp
(6-18 let) od 8.30 do 16.30 v termínech: 17. - 21. 7., 27. - 28. 7., 21. 7. - 5. 8., 28. 8. - 1. 9. Náplní kempu je prohloubení badmintonových znalostí, učení techniky základních úderů, pohyb po kurtu + všeobecná sportovní příprava. Cena kempu je 5 690 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim).
Squashový kemp
(6-18 let) od 8.30 do 16.30 v termínu: 24. - 28. 7., 28. 8. - 1. 9. Náplní kempu je prohloubení squashových znalostí, učení techniky základních úderů, pohyb po kurtu + všeobecná sportovní příprava. Cena kempu je 5 690 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim).
Stolní tenis kemp
(6-18 let) od 8.30 do 16.30 v termínu: 24. - 28. 7., 28. 8. - 1. 9. Náplní kempu je prohloubení znalostí stolního tenisu, učení techniky základních úderů, pohyb + všeobecná sportovní příprava. Cena kempu je 5 690 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim).
MMA kemp
(6-14 let) od 8.30 do 16.30 v termínu: 17. - 21. 7., 21. - 25. 8. Náplní kempu je naučení základů MMA. Cena kempu je 5 690 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim).
Mini tábor
(4-6 let) - příchod od 7.30 do 8.30, odchod 16.30 v termínech: 10. - 14. 7., 17. - 21. 7., 24. - 28. 7., 31. 7. - 4. 8., 7. - 11. 8., 14. - 18. 8., 21. - 25. 8., 28. 8. - 1. 9. Náplní kempu jsou sportovní a balanční hry, vycházky, hraní her a tvoření. Cena kempu je 4 890 Kč (v ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim). Bližší informace www.jeremi.cz, info@jeremi.cz.

Basket kemp Velká Ohrada

Basketbalový klub Velká Ohrada pořádá od 21. do 26. 8. basket kemp pro kluky narozené v letech 2013 a 2014. Kemp se bude konat ve Sportovním Areálu Na Mrázovce – ulice U Mrázovky, Praha 5. Tréninkový program proběhne od 8.45 do 17.00, strava v režimu svačina-oběd-svačina, pitný režim. Cena bude stanovena podle počtu účastníků, max. 3600 Kč.
Více informací na www.basket.neco.cz a na paveltousek@seznam.cz.

Příměstské tábory ve Hvězdičce

Nechte děti prožít o letních prázdninách každý týden jiné dobrodružství. Být indiánem, sportovcem, na chvíli Picassem, je libo celý týden v angličtině nebo letem světem do doby ledové? Každý týden máme připravený bohatý program, tvoření, výlet a pobyt venku.
Cena 3 000 Kč za týden. V ceně je strava a pitný režim, vstupné na exkurze. Tábory probíhají od 8.00 do 16.30. Indiánský týden 10. - 14. 7., Tvořivý týden 17. - 21. 7. a 7. - 11. 8., Sportovní týden 24. - 28. 7., Letem světem 31. 7. - 4. 8., Týden s Mortimerem 14. - 18. 8., Doba ledová 21. - 25. 8. Přihlášení na www.centrum-hvezdicka.cz.

Letní tábor s Triloparkem na FZŠ Brdičkova – Lovci zkamenělin

Tábor proběhne od 10. do 14. července. Program bude tematicky orientovaný na pravěk, zkameněliny a vše kolem pravěku. Tábor je vhodný pro děti od 6 do 14 let. Součástí bude i „celotáborová hra“, která bude probíhat denně. Cena tábora je 3 500 Kč. Sraz účastníků bude vždy mezi 8.00-8.30 ve FZŠ Brdičkova. Vyzvedávání mezi 16.00-16.30 tamtéž (případně předání někde cestou či písemný souhlas k „propuštění“). Vzhledem ke specifickému charakteru tábora, kdy většina aktivit bude takříkajíc outdoorová, není možné zajistit pravidelné obědy. Proto si každý účastník vezme jídlo a pití s sebou do baťůžku. Více na www.trilopark.eu.

Připravila Petra Fořtová