Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Multižánrový koncert Trifot Open Mic na třináctce

V sobotu 3. března se v restauraci Trifot v Nových Butovicích uskutečnil již 5. večer otevřené hudební scény pod názvem Trifot Open Mic na třináctce. Tento multižánrový koncert, obsahující tentokrát kromě výborných hudebních výkonů také přednes interesantního mluveného slova, byl další povedenou akcí pořádanou produkční skupinou Slávka Maděry.

V průběhu večera vystoupilo celkem třináct účinkujících, z toho tři neplánovaní hosté z publika. Zahráli, zazpívali začínající i zkušení hudebníci z různých míst naší vlasti, své básně přednesl známý literát a básník Lumír Slabý a na akordeon interpretovala své písně Elka Mája. Dramaturgie akce se ale tentokrát rozhodla i pro mezinárodní punc večera, a tak dostali příležitost i mladá klavíristka původem z Ruska Lýdie Hrušková a také skvělý multiinstrumentalista a autor Gabriele Felici z Říma. Hlavním hostem večera byl kytarista a zpěvák známé skupiny Crossband Jarda Kříž, který si butovické publikum získal svou písní Samozřejmosti. Večerem jako vždy provázel Slávek Maděra, který také vystoupil v hlavním programu s písněmi Jednašedesát, Páteční a Kdyby…

„Velmi mě naplňuje filozofie poslání této akce, dát příležitost ještě začínajícím autorům k prvním zkušenostem před publikem. V současnosti máme již produkčně a dramaturgicky zajištěný i termín 19. květ na, kde jako host večera vystoupí skvělá vokální skupina Pětník,“ dodává Slávek Maděra.

Bližší informace o akci a fotoalba najdete na FB stránkách praha13openmic, www.facebook.com/praha13openmic/.

-red-