Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Kam o letních prázdninách?

Také v tomto vydání najdete pár tipů, jak a kde zpříjemnit dětem prázdniny.

Léto s Domem dětí a mládeže Stodůlky

DDM Stodůlky již tradičně nabízí v době letních prázdnin široké spektrum táborových programů formou 31 příměstských táborů a 9 táborů výjezdních. Poslední volná místa nabízí výjezdní tábory:

Dobrodružství Lotranda a Zubejdy

Rád/da tančíš, zpíváš, hraješ si nebo se ti líbí české pohádky? Tak neváhej a pojeď s námi od 7. do 14. 7. na bezva tábor (Benátecká chalupa, Rokytno 44, Rokytnice nad Jizerou, www.benatecka-chalupa.cz), v jehož průběhu budeme nacvičovat dětský muzikál podle známé české pohádky Lotrando a Zubejda. Před táborem nemusíš umět hrát na hudební nástroj, stačí chuť strávit týden s hudbou a naučit se něčemu novému. Premiéra muzikálu bude uvedena v září 2019.

Dobrodružství skřítka Rákosníčka

Skřítek Rákosníček má vždy super nápady, rád zkouší a objevuje, pomáhá a pracuje, hraje si... a všechny jeho nápady mají vždy dobrý a usměvavý konec. Pokud se chceš přesvědčit, pojeď s námi od 3. do 10. 8. na prima tábor pro malé táborníky – začátečníky od 6 do 10 let. Místo: táborová základna DDM hl. m. Prahy, Lhotka u Mělníka, www.ddmpraha.cz/ubytovani/Lhotka_u_Melnika.

Summer Basketball

Příměstský basketbalový kemp pro děti s názvem Summer Basketball je určen dětem od 7 do 13 let (roč. 2011 až 2006). Uskuteční se od 15. do 19. července ve sportovním areálu ZŠ Jana Wericha v Řepích. Již tradiční kemp rozhodně není pouze pro pokročilé baskeťáky. Je i pro úplné začátečníky, kteří si chtějí basketbal vyzkoušet nebo si s ním jen zpestřit léto. U nejmladších dětí je sportovní program kempu zaměřen na více míčových sportů. Summer Basketball není jen o basketu ale také o zábavě, kamarádech a týmové spolupráci. Vedle basketu se děti zlepšují také v atletických dovednostech a všeobecné pohybové průpravě. Polední klid pak patří oblíbené tematické celotáborové hře. Na celý průběh kempu navíc budou dohlížet patroni, kterými jsou reprezentanti ČR v basketbale Jaromír Bohačík (ČEZ Basketball Nymburk, ČR) a Julia Reisingerová (Spar Citylift Girona, Španělsko). Více informací a online přihlášky naleznete na webu www.summerbasketball.cz.

Příměstský tábor Ninja

V krásném prostředí Avaloky, Bellušova 72, Lužiny, čeká děti týden (19. – 23. 8.) plný dobrodružství, výuky bojového umění, sebeobrany a her. Navíc velká zahrada, domácí strava, výlet na hřiště a ve čtvrtek možnost přespání s táborákem a promítáním pro děti. Výuka od mistra bojových umění a zen-buddhistického mistra Kodo Madla. Cena je 3 500 Kč, zápis do konce června. Informace na tel. 777 311 083.

Prázdniny v Jeremi

Sportovní centrum Jeremi, Jeremiášova 2581/2, pořádá pro děti od 6 do 18 let prázdninové příměstské kempy, které probíhají pod dohledem zkušených vedoucích a trenérů od 8.30 do 16.30. V ceně kempu je zahrnuto stravování 3x denně a pitný režim.  Sportovní příměstský kemp Jeremi (6–15 let) Termíny: 8. – 12. 7., 15. – 19. 7., 22. – 26. 7., 12. – 16. 8., 19. – 23. 8.,  26. – 30. 8. Každý den je nabitý sportovními aktivitami, hrami, soutěžemi i tvořením. Děti si vyzkouší všechny sportovní aktivity, které sportovní centrum nabízí – badminton, squash, alpinning, horolezeckou stěnu, beach volejbal... Cena kempu je 3 290 Kč.

 Badmintonový kemp

Termíny: 8. – 12. 7., 19. – 23. 8. a 26. – 30. 8.

Prohloubení badmintonových znalostí, učení techniky základních úderů, pohyb po kurtu.

Squashový kemp

Termín: 26. – 30. 8.

Náplní squashového a badmintonového kempu je prohloubení znalostí, učení techniky základních úderů, pohyb po kurtu. Cena každého z kempů je 3 990 Kč.

Bližší informace na www.jeremi.cz, kontakt: info@jeremi.cz.

Tenisový kemp pro děti

Týdenní prázdninový tábor se zaměřením na intenzivní výuku tenisu v Jilemnici. Termíny 29. 6. – 5. 7., 27. 7. – 2. 8. Cena 5 600 Kč. Na táboře bude připravený program na celý den. Některých her a soutěží se účastní všichni společně, některé jsou organizované odděleně pro mladší a starší, pro tenisový trénink děti rozdělíme obvykle do 6 věkově a výkonnostně vyrovnaných skupin. Dále si zahrajete třeba florbal nebo v klubovně ping-pong, připravíme i etapovou hru v nedalekém lese. V případě deštivého počasí máme zajištěnu tenisovou halu, prostornou tělocvičnu, krytý bazén.

Více na www.tallent.cz/letni-tabor-jilemnice.

English camp

Ve dnech 27. 7. – 3. 8. pořádá mládež Církve bratrské v Praze 13 s týmem z Floridy Letní anglický tábor v chatě u Jablonce nad Nisou. Je určen studentům a mladým pracujícím ve věku 15–25 let. Čekají vás sportovní i nesportovní aktivity, které opravdu stojí za prožití, scénky, hry, hudba, sporty, crafts... Za jeden týden se naučíš anglicky jak nikdy předtím – na 4 studenty připadá jeden Američan, opravdu těžko se jim vyhýbá, pokud vyloženě nechceš. Kemp je vždy skvělý čas na to prohloubit přátelství, která již máš, a navázat nová, která trvají na celý život. Prožij nejlepší týden tvého léta... Více informací a přihlašování na www.ec.mladez13ka.cz.

Příměstský fotbalový kemp

Ve dnech 5. – 9. srpna se v Řeporyjích, Tělovýchovná 642, koná pětidenní příměstský fotbalový kemp pro děti od 5 do 15 let. Je zaměřený na rozvoj individuálních herních činností, dynamiky, koordinaci pohybů a techniky kopu. Přihlaste své dítě a nechte jej sportovat a bavit se s námi. Cena je 2 950 Kč. Těší se na vás tým Pro Fotbal kemp. Více informací a přihlášky najdete na www.profotbalkemp.cz.

The Avengers – Superhrdinové

V termínu od 27. 7. do 10. 8. pořádá spolek Duha Sedliště pro děti od 6 do 16 let již tradiční letní tábor na Sázavě. Celotáborová hra pro toto léto jsou The Avengers – Superhrdinové, se kterými se sejdeme na naší táborové základně v Sedlišti poblíže města a řeky Sázavy. Nabízíme dětem krásných čtrnáct dní v přírodě naplněných hrami, sportem a zábavou. V našem mladém kolektivu se děti naučí samostatnosti a spoustu různých dovedností. Ubytování je v chatičkách, děti jsou pod lékařským dohledem. Více na www.sedliste3.cz.

Připravila Eva Černá