Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Ohlédnutí atletů za letošním rokem

Rok 2019 byl pro mladé atlety SK Aktis Praha mimořádně úspěšný. Na přeborech Prahy získali sedm zlatých, čtyři stříbrné a patnáct bronzových medailí. Ani na republikových mistrovstvích nevyšli naprázdno. Žák Matyáš Vaněk obsadil už v zimě v hale ve skoku dalekém 3. místo, v létě si na dráze ještě o jedno místo polepšil a vybojoval stříbro. Dorostenka Petra Pácalová přispěla do medailové sbírky rovněž stříbrem v hodu kladivem a bronzovou medaili pak přidal ještě žák Samuel Grulich v běhu na 200 metrů překážek. Oba naši úspěšní žáci se zúčastnili také mezistátního utkání ve slovinské Ptuji, v němž k vítězství českého týmu výrazně přispěli – Samuel Grulich zvítězil v běhu na 300 metrů překážek a Matyáš Vaněk obsadil 3. místo ve skoku dalekém.
Ani v soutěžích družstev se naši atleti neztratili. Mladší žactvo obsadilo v přeboru Prahy v konkurenci čtyřiceti týmů 8. místo a starší žáci obsadili celkové 10. místo. Družstvo mužů obsadilo ve své skupině II. ligy krásné 2. místo a vybojovalo účast v baráži o I. ligu, ženy skončily ve stejné soutěži o stupínek níže, tedy na 3. místě.
Rádi přivítáme do svých řad i další nové zájemce o atletiku. Staňte se členem úspěšného týmu!