Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Pétanque v Lukáši

Druhý ročník Online školy pétanque zná svých pět absolventů. Pouze jim se podařilo zvládnout všechny lekce náročné školy. Naučili se, jak při hře lépe zvládat taktiku, odpovídali na otázky z pravidel a snažili se přemýšlet jako šampioni při sledování vybraných zápasů nejlepších světových hráčů.

Online škola pétanque je určena klientům Střediska sociální péče Prahy 13. Tento projekt je v celosvětovém měřítku unikátní a nenajde konkurenci ani v zemích, kde je pétanque mnohem populárnější. Ve spolupráci s Mezinárodním výukovým centrem pétanque C.I.E.P. Central Europe, jediným školícím partnerem Mezinárodní federace pétanque, tak dostali senioři pétanque klubu Lukáš Praha 13 možnost originálním způsobem studovat pétanque přes internet. Úspěšným účastníkům předal certifikáty o absolvování online školy prezident C.I.E.P. Central Europe Petr Fuksa a starosta David Vodrážka.

Pétanque u Lukáše slaví v roce 2022 deset let. Když Středisko sociálních služeb Prahy 13 za podpory městské části, a ve spolupráci se spolkem Pétanque pro Vás, seniorské tréninky pétanque u Lukáše zahájilo, netušilo, jak se tato aktivita uchytí. Ohlas byl neuvěřitelný.

Nové hřiště na zahradě Domu sociálních služeb Lukáš brzy nestačilo a muselo se brzy výrazně rozšířit. Senioři Prahy 13 se účastní oficiálních turnajů České asociace pétanque klubů, jsou pravidelnými účastníky Mezinárodní Zimní Ubuligy na největších krytých hřištích v Úněticích, jsou zváni na turnaje různých městských částí Prahy a například v silné konkurenci každoroční Ligy pétanque pro seniory se dokázali třikrát umístit na skvělém druhém místě.

Velký den pro seniory z Prahy 13 nastane v pátek 9. září, kdy se u Lukáše uskuteční jubilejní 10. ročník turnaje pétanque O pohár starosty MČ Praha 13, na který budou pozváni i senioři z dalších městských částí, kde se pétanque trénuje.

 -red-