Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Květen 2023
ročník XXXIII

Uzávěrka příštího čísla: 15. 5. Distribuce: 2. 6. – 9. 6. 2023

Jednání o plánovaném rušení poboček České pošty

Pane starosto, jak pokračují jednání o plánovaném rušení poboček České pošty? S Českou poštou intenzivně jednáme. Rozumím faktu, že je nutné krachující poštu restrukturalizovat a zefektivnit, ale způsob, jaký vedení České pošty, s.p., zvolilo, je velmi bezohledný vůči lokálním podmínkám.

celý článek
Pozor na divokou zvěř
Pozor na divokou zvěř

V posledních letech představují vážný problém v městských parcích, na sídlištích i v zahrádkářských koloniích nájezdy divokých prasat, zvlášť na jaře, kdy vyvádějí mláďata. Zvířata postupně ztrácí obvyklou plachost a při hledání potravy rozryjí trávníky, čímž působí značné škody na majetku – měst i soukromníků. Přibližovat se k nim není bezpečné, zvláště pokud se jedná o bachyni s mláďaty.

celý článek
Květnový závod v SDH Třebonice
Květnový závod v SDH Třebonice

Počasí se pomalu začíná lepšit, a tak jsme začali trénovat venku. Tréninky jsou v plném proudu, jelikož nás v květnu čekají hned troje závody. První z nich – Memoriál J. Holečka – proběhne na našem hřišti. Soutěžit budeme v disciplínách dvojice a štafety 4x 60 m. Na další závody pojedeme do Řep, kde se zúčastníme memoriálu Fr. Zvoníčka v disciplíně požární útok.

celý článek