Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Červen 2022
ročník XXXII

Uzávěrka příštího čísla: 15. 8. 2022 Distribuce: 2. – 9. 9. 2022

Jak jsou na tom kapacitně školky a školy v Praze 13

Pane starosto, končí školní rok a rád bych věděl, jak jsou na tom kapacitně školky a školy v Praze 13, chceme se nastěhovat, plánujeme rodinu a informace o vzdělávacích kapacitách pro děti jsou jistě nejen pro nás velmi zásadní. Kapacita školních zařízení v celé městské části samozřejmě má naši plnou pozornost a věnujeme se jí neustále.

celý článek
Otevírání střech
Otevírání střech

V sobotu 14. května se dopoledne na Slunečním náměstí uskutečnila motoristická akce Otevírání střech. Krásné slunečné počasí přilákalo třicet jedna majitelů kabrioletů – vozidel s otevírací střechou. Podívaná to byla opravdu pestrá, neboť se sešla vozidla celkem osmnácti továrních značek s věkovým rozdílem 80 let mezi nejstarším Praga Lady 5 a nejmladším kabrioletem Mercedes E220 4M.

celý článek
Hasičské slavnosti Litoměřice 2022
Hasičské slavnosti Litoměřice 2022

Letošní VIII. ročník Hasičských slavností Litoměřice 2022 proběhne ve dnech 10. a 11. června. Jde o celorepublikový sraz hasičstva s nejrozsáhlejší výstavou hasičské techniky a pořádá se jedenkrát za tři roky. K vidění je technika od té nejstarší, ze sbírek sborů dobrovolných hasičů, až po tu nejmodernější a speciální, kterou disponuje Hasičský záchranný sbor České republiky.

celý článek