Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Březen 2024
ročník XXXIV

Uzávěrka příštího čísla: 11. 3. 2024 Distribuce: 28. 3. – 5. 4. 2024

Kácení stromů nebo křovin

Dotazy na toto téma se pravidelně objevují každou zimu a na jednu stranu jsem rád, že si obyvatelé naší městské části všímají, jak se zde o zeleň pečuje. V březnu totiž končí období, kdy lze staré, napadené nebo nebezpečné dřeviny porážet. Od března do listopadu je totiž takzvané vegetační období, ve kterém se stromy ani keře nekácejí, a to hlavně z důvodu ochrany hnízdění ptáků. Proto se každoročně stává, že v zimě v ulicích často vidíme zahradníky, kteří kácí nebo prořezávají stromy a keře.

celý článek
Týden péče o oči pro seniory
Týden péče o oči pro seniory

Městská část Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocněních, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků probíhal od 19. do 23. února a byl doplněn diagnostikou a měřením přímo na místě. Týden péče o oči v Lukáši zahájil starosta David Vodrážka spolu s ředitelem Jiřím Maškem a Markétou Hellerovou, ředitelkou Innova Healthcare, a.s

celý článek
Pootevřené dveře v Prosazu
Pootevřené dveře v Prosazu

Neziskovou organizaci Prosaz vám jistě nemusíme představovat, neboť již více než třicet let působí ve vašem okolí. Zvenčí její kanceláře mohou vypadat nenápadně. Možná okolo nich denně chodíte do práce či na nákup do nedalekého obchodního centra. Pokud byste však otevřeli dveře a zeptali se, čím se Prosaz zabývá, vychrlil by se na vás příval informací o jeho aktivitách, o lidech, kteří za ním stojí a v neposlední řadě o příbězích klientů.

celý článek