Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

říjen 2020
ročník XXX

Uzávěrka příštího čísla: 12. 10. 2020 Distribuce: 30. 10. – 6. 11. 2020

Psí superhrdinové v rukách hvězd šoubyznysu
Psí superhrdinové v rukách hvězd šoubyznysu

V sobotu 19. září dopoledne se motolským výcvikovým areálem Helppes rozezněla tradiční studentská hymna Gaudeamus Igitur. Už poosmnácté tak uvedla do praktické služby dalších patnáct čtyřnohých pomocníků – asistenčních, vodících a signálních psů. Lidé s postižením si převzali své psí anděly z rukou patronů, kteří projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách zároveň podpořili svým benefičním vystoupením.

celý článek
Vítejte v Tamtamu
Vítejte v Tamtamu

Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi. Desítky dětí se sluchovým postižením v doprovodu rodičů, pedagogů nebo vychovatelů si zde užívaly zábavné odpoledne plné her a soutěží inspirovaných kouzelnickými příběhy.

celý článek
Doháníme všechno, co jsme museli odložit
Doháníme všechno, co jsme museli odložit

S létem jsme se po pár měsících rozloučili na první akci u rybníka – na Třebonických letních hrách. Počasí se umoudřilo a tak si nadšenci vyzkoušeli nové disciplíny. Po vyhodnocení soutěžního klání přišla zábava a také tanec. Definitivní tečku za příjemným dnem udělala až dvaadvacátá hodina. Následující den, tedy 30. srpna, proběhl odložený Den dětí. I když počasí dětem moc nepřálo, i tak přišly a s maximálním nasazením zazávodily o ceny.

celý článek