Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

červen 2016
ročník XXVI

Uzávěrka příštího čísla: 15. 8. 2016 Distribuce: 2. – 9. 9. 2016

Rákosníčkovo hřiště

Městská část se do hlasovací soutěže o získání hřiště, kterou vyhlašuje společnost Lidl, zapojuje pravidelně. V letošním roce se díky velké účasti hlasujících stala jedním z vítězů soutěže. Společnost Lidl proto daruje městské části stavbu dětského Rákosníčkova hřiště v ceně 1,6 milionu korun. Po oficiálním vyhlášení výsledků začal odbor životního prostředí jednat se zástupci Lidlu o konkrétním umístění hřiště.

celý článek
Jak „nafouknout“ panelák
Jak „nafouknout“ panelák

Havarijní stav lodžií byl nebo bude problémem každého družstva. Úvahy o regeneraci domu se pak stanou nutností, protože částečné opravy celkově nic neřeší. I naše domy v Zázvorkově ulici na Lužinách měly před nutnou výměnou zábradlí, které bylo na celém domě v havarijním stavu. Zároveň jsme chtěli domy zateplit.

celý článek
Baby boom v pražské zoo
Baby boom v pražské zoo

V posledním předprázdninovém vydání vás pozveme na jedno z nejnavštěvovanějších míst naší metropole, do Zoologické zahrady hl. m. Prahy, která se v celosvětovém měřítku řadí mezi ty nejlepší. Její historie se začala psát před 85 lety, kdy 28. září 1931 prošli její bránou první návštěvníci.

celý článek