Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

Duben 2024
ročník XXXIV

Uzávěrka příštího čísla: 15. 4. 2024 Distribuce: 3.–10. 5. 2024

Kapacita ve školkách a školách pro příští roky

Děkuji za tento dotaz a věřte mi, že vás chápu. Školství v Praze čelí mnoha problémům a pro rodiče to není lehká situa- -ce. Dlouhodobě se systematicky snažíme pružně reagovat na demografickou situaci a velice si vážím faktu, že v naší městské části má každé dítě s trvalým bydlištěm v Praze 13 své místo v mateřské i základní škole jisté.

celý článek
Budou i letos v Centrálním parku Čarodějnice a Koncert pro park?

Veřejné kulturní akce v Centrálním parku opět připravujeme, ano, můžete se těšit na Čarodějnice, Psí den, Den dětí, Koncert pro park a mnoho dalších. Zastupitelstvo v březnu schválilo rozpočet a díky dobré finanční politice můžeme všechny tyto oblíbené akce zajistit.

celý článek
Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2024
Zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2024

Zastupitelstvo Prahy 13 schválilo rozpočet na rok 2024. Na prvním jednání v roce 2024 odsouhlasilo návrh vyrovnaného rozpočtu ve výši 526 mil. Kč. Investice budou mířit především do školství, životního prostředí, revitalizací veřejného prostoru a na péči o seniory.

celý článek
První ročník Starostovy vařečky
První ročník Starostovy vařečky

Žáci základních škol v Praze 13 opět soutěžili. Tentokrát se osm týmů z různých základních škol setkalo v kuchyni během prvního ročníku kulinářské soutěže Starostova vařečka. „Základní škola Klausova, která letos slaví 30 let od svého vzniku, původně chtěla otestovat svou novou školní kuchyňku v rámci interní soutěže. Nám se ale nápad líbil natolik, že jsme pomohli tuto akci pojmout ve větším měřítku.

celý článek