Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

leden 2020
ročník XXX

Uzávěrka příštího čísla: 13. 1. 2020 Distribuce: 31. 1. – 7. 2. 2020

Zhoršující se možností parkování a průjezdnosti

Parkování na území městské části Praha 13 patří opravdu k palčivým problémům, které trápí nejen řidiče, ale i ostatní obyvatele městské části. Situace se rapidně zhoršuje nejen z důvodu výrazně vzrůstajícího počtu automobilů, ale také po zavedení zón placeného stání v sousedních městských částech, které, vzhledem k tomu, že není centrálně koordinováno vedením MHMP, je zcela chaotické.

celý článek
Předvánoční trh a Dejme dětem šanci opět pomáhaly
Předvánoční trh a Dejme dětem šanci opět pomáhaly

V pondělí 25. listopadu 2019 uspořádal odbor sociální péče pod záštitou pana starosty ve spolupráci s neziskovou organizací Dejme dětem šanci charitativní akci na pomoc dětem z dětských domovů. V přízemí budovy Úřadu městské části Praha 13 se od rána prodávaly adventní kalendáře z mléčné belgické čokolády, čokoládové pralinky, sladké pečivo, charitativní novoročenky a další drobné předměty. Při koupi hrnku s logem organizace obdrželi kupující výbornou kávu nebo čaj zdarma.

celý článek
Činnost mládeže
Činnost mládeže

V loňském roce 2019 se naše družstva mladých hasičů účastnila několika soutěžních závodů, na kterých si počínala velmi dobře a přivezla několik medailí. Družstvo dorostu postoupilo na Mistrovství ČR hry Plamen a v požárním sportu dorostu, které se konalo ve dnech 5. – 7. července 2019 ve Svitavách. Dále se zúčastnila několika soustředění a výletů v Praze, ale i mimo naši metropoli.

celý článek