Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

leden 2019
ročník XXIX

Uzávěrka příštího čísla: 14. 1. 2019 Distribuce: 1. – 8. 2. 2019

Praha 13 obhájila prestižní ocenění
Praha 13 obhájila prestižní ocenění

Rada kvality České republiky již řadu let vyhlašuje Národní ceny kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost. Ocenění byla předávána firmám a organizacím v úterý 27. listopadu ve Španělském sále Pražského hradu. Praha 13 získala nejvyšší ocenění v Národní ceně kvality s označením Excelentní organizace. Cenu převzala místostarostka Marcela Plesníková společně s tajemníkem úřadu Jaroslavem Marešem.

celý článek
Pečovatelka roku je z Diakonie
Pečovatelka roku je z Diakonie

Prestižní soutěž Národní cena sociálních služeb – Pečovatelka roku pravidelně oceňuje nejlepší pracovníky sociálních služeb. Během listopadu byli v Praze vybráni ti nejlepší za rok 2018. Diakonie Praha, která sídlí v Praze 13, slavila úspěch!

celý článek
Radlická radiála

Radlická radiála je bezesporu jedna z nejdůležitějších dopravních staveb na území hl. m. Prahy. Je až neuvěřitelné, jak dlouho je tento projekt projednáván bez konkrétní jasné vidiny zahájení stavby. Prvotní koncept propojení dálnice D5 a Pražského okruhu byl popsán už v 70. letech. Část projektu – Rozvadovská spojka spojující Pražský okruh a ulici Bucharova byla sice dostavěna už v roce 1980, ale od té doby je situace stále stejná. Auta jedoucí směrem od Plzně musí sjet z končící dálnice D5 na okolní kom

celý článek