Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

duben 2021
ročník XXXI

Uzávěrka příštího čísla: 12. 4. 2021 Distribuce: 30. 4. – 7. 5. 2021

Kraslice pro radost i jako poděkování
Kraslice pro radost i jako poděkování

Mezi nejoblíbenější svátky roku patří bezesporu Velikonoce. Každý rok se slaví v jiný den, protože jde o jeden z mála pohyblivých svátků. Jsou nejen nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, ale jsou to také svátky jara, probouzející se přírody a naděje. V tomto roce připadají na začátek dubna. Letos pro nás není ani tak moc důležité, na které dny tyto svátky připadnou, protože budou bohužel úplně jiné. Budou covidové – bez koledníků, setkání s rodinou, přáteli...

celý článek
Přikrmování vodních ptáků není potřeba

Nejdůležitější je vědět, že dokonce i v zimě je v Praze pro vodní ptactvo dostatek přirozené potravy a právě ta je pro ně z hlediska výživy nejvhodnější. Pokud krmíte ptáky pečivem, neprospíváte jim, ba právě naopak. Vodní ptactvo na pražských vodních plochách je oblíbenou atrakcí zejména pro rodiny s dětmi a seniory. Častokrát se děti k nedělní procházce ani nenechají přemluvit, pokud jim neslíbíte, že půjdete krmit labutě. Musíme vás požádat, abyste to nedělali.

celý článek
Rok s covidem
Rok s covidem

Za normálních okolností bych vás dnes informoval o činnosti mladých hasičů, kteří by se po zimní přestávce soutěžní hry Plamen zúčastnili každoročního Zimního poháru v uzlování. Taktéž bych vás určitě pozval na každoroční Den otevřených dveří u říležitosti svátku sv. Floriána a v neposlední řadě na tradiční pálení čarodějnic. Nic takového. Bohužel s narůstajícím počtem nakažených přišlo i množství tvrdých opatření a vládních nařízení. Šíření koronaviru ovlivnilo život a dění i v našem sboru.

celý článek