Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

KVĚTEN 2022
ročník XXXII

Uzávěrka příštího čísla: 16. 5. 2022 Distribuce: 3.–11. 6. 2022

Zápisy do prvních tříd

Pane starosto, v dubnu proběhly zápisy do prvních tříd, jak se situace ve školách v souvislosti s příchodem ukrajinských dětí vyvíjí? Zápisy do prvních tříd letos proběhly klasickou formou a budoucí prvňáčci mohli po dvou letech absolvovat klasický zápis do první třídy. Osobní setkání s paní učitelkou přímo ve škole je pro děti velmi důležitá událost a věřím, že také pro rodiče je tento den přínosem.

celý článek
Barvám neutečeš opět v Praze 13
Barvám neutečeš opět v Praze 13

Chcete si užít netradiční den s přáteli, rodinou nebo jen sám pro sebe? Již 4. června se jedinečný běh Barvám neutečeš uskuteční opět v Centrálním parku Prahy 13. Barvám Neutečeš je akce plná barev, skvělé nálady, přátelství, společně stráveného času a nezapomenutelných zážitků! Při jedinečné barevné akci, které se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, nejde o čas, ale především o zábavu. Zapomeňte na konkurenci nebo věkové limity, přijďte si prostě užít barevný den.

celý článek
Po zrušení všech covidových opatření je činnost sboru opět v normálu

Začalo jaro a s ním se také rozjíždí činnost sboru i kroužku mladých hasičů. Máme již naplánované akce pro děti, ale také pro širokou veřejnost. Čekají nás Čarodějnice, Dětský den nebo třeba Den otevřených dveří a plánujeme opět zakončení letošního roku na Slapech na Častoboři. Družstva dětí již také trénují a mají za sebou závody v uzlování. Dalších několika závodů se účastní v průběhu května. Předtím je ale ještě čeká celodenní soustředění, které je pro všechny členy povinné.

celý článek