Zpravodaj městské části Praha 13

Vydavatel: Rada MČ Praha 13, Sluneční náměstí 13, 158 00

březen 2019
ročník XXIX

Uzávěrka příštího čísla: 11. 3. 2019 Distribuce: 29. 3. – 5. 4. 2019

Nekonečné martyrium, které se řeší už roky

Nesnesitelný zápach z výrobny krmiva pro zvířata VAFO Praha, s.r.o., která sídlí v Chrášťanech, dlouhodobě obtěžuje tisíce lidí nejen z Prahy 13. Firma VAFO sice investovala do technologií na odstranění pachů při výrobě už desítky milionů korun, k žádnému výraznému zlepšení ale zatím nedošlo. A oprávněných stížností občanů neubývá. Existuje podle vás účinný postup řešení toho problému?

celý článek
Původní jídelna v ZŠ Kuncova ustoupí novým učebnám

Nedávno byla otevřena budova nové kuchyně a jídelny ve FZŠ Trávníčkova. Co bude s volným prostorem po původní jídelně? Otevření nové kuchyně a jídelny na zmiňované základní škole nebyla jediná větší investiční akce městské části tohoto druhu. V loňském roce se nám povedlo zrealizovat stejný projekt také v ZŠ Kuncova. To znamená, že na obou těchto školách se momentálně uvolnily prostory po původních jídelnách a kuchyních.

celý článek
Můžete nakupovat nebo třeba něco darovat

a náměstíčku pod metrem Lužiny byl v lednu otevřen nový obchod se zajímavým názvem – Moment. Na to, co se pod „momentem“ ukrývá, jsme se zeptali ředitelky Markéty Soukupové. Moment ČR je obecně prospěšná společnost, která od roku 2012 finančně podporuje další neziskové organizace prostřednictvím provozu sítě dobročinných obchodů pod názvem Moment charity shops.

celý článek